ünchen

FC Bayern
- FC Schalke 04

4 : 1 (3 : 1)

V 32.kole Bundesligy sme odohrali na domácom štadióne súboj z odvekým rivalom FC Schalke 04. Počas celého stretnutia sme mali opraty zápasu pevne vo svojich rukách, čoho výsledkom bol jednoznačný priebeh a presvedčivé víťazstvo v pomere 4 : 1. Po treste za červenú kartu sa do zostavy vrátil Robben, naopak kvôli žltým kartám nútene pauzoval Gustavo. Nastupujeme teda v zostave: Butt - Contento, Badstuber, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

3min - Ribéryho v dobrej šanci odzbrojí v poslednej chvíli domáci stopér.
6min -
1 : 0 Robennovi v poslednej chvíli odskočí lopta. Schalke ju ale pri vyvážaní stratí a tak sa dostávame opäť do šance. K lopte sa dostáva Gomeza, po jeho prihrávke otvára skóre stretnutia Robben.
8min -
1 : 1 Po rozohratí rohu nakrátko, hostia centrujú loptu a v našej obrane dochádza k nedorozumeniu. Butt podbehne loptu, Contento ju nedokáže odhlavičkovať a tak ju nešťastne zasiahne Badstuber a vlastným gólom vyrovnáva skóre stretnutia.
12min - Metzelder vidí ŽK po faule na Robbena.
13min -
2 : 1 Po Robbenovom PK sa k odrazenej lopte za obranu dostáva Müller, ktorý nezaváha a dostáva nás opäť do vedenia.
16min - Strela Ribéryho spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky Neuera.
19min -
3 : 1 Centrovanú loptu predĺži ponad Neuera hlavou Müller a Gomez už nemá problém hlavou dopraviť loptu do prázdnej bránky.
22min - V dobrej šanci triafa Gomez iba nohy Neuera.
25min - Robbenova strela z voleja končí vedľa bránky hostí.
30min - Robben prelobuje Neuera, v poslednej chvíli loptu odkopáva obranca hostí.
37min - Farfan fauluje Robbena a vidí ŽK za odkopnutie lopty.
42min - Ribéryho strela mieri tesne vedľa bránky.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - v polčasovej prestávke sa Schalke 2-násobným striedaním snaží oživiť hru. Sarpeia a Raula striedajú Baumjohann a Edu.
54min - M
üllerovu strelu kryje brankár Neuer.
56min - Po rohovom kope Ribéryho mieri hlavička Robbena do rúk brankára Neuera.
58min - Gomezovu slabú hlavičku pohodlne chytá brankár hostí.
62min - M
üllerova strela mieri vedľa bránky.
63min - strelecký pokus Eduho, zablokuje naša obrana.
66min - M
üller sa snaží prepliecť cez obranu, no v poslednej chvíli sa mu lopta zapletie pod nohami.
67min - 2 fantastické zákroky Neuera, najprv po strele Ribéryho a potom po strele M
üllera.
71min - striedame. Contenta strieda Ottl.
75min - fantastický prienik Robbena sa končí krásnym zákrokom Neuera.
79min - striedajú aj hostia. Matipa strieda Escudero.
81min - Klugeho strelecký pokus mieri tesne nad bránkou Butta.
83min - striedame. Gomeza strieda Klose. Metzelderova hlavička smeruje nad našu bránku.
84min -
4 : 1 po spätnej prihrávke Ribéryho, zakončuje síce na 2x, ale predsa, Müller akciu gólom.
85min - M
üllera strieda Kroos.
86min - pri peknom prieniku Kloseho mu lopta v poslednej chvíli odskočí.
90min - Robben obstreluje Neuera, ale tesne míňa bránku, následne hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Dôležitý zápas z odvekým rivalom sme teda s prehľadom, perfektne zvládli. Základný kameň úspechu sme položili už v 1.polčase, kedy sme si vypracovali 2 gólové vedenie a do šatní sme odchádzali pri skóre 3 : 1. Všetko podstané sa odohralo už v prvej 20 minútovke. Do vedenia sme išli už v 6min po góle navrátilca do zostavy Robbena. Z vedenia sme sa však dlho netešili, kedže sme si o 2min Badstuberom strelili vlastný gól. V 13min sme však išli po góle Müllera opäť do vedenia, ktoré sme ešte v 19min upravili na 2 gólové po góle Gomeza. Hostia herne sklamali a počas celého priebehu stretnutia sme ich prakticky nepustili k vážnejšiemu ohrozeniu našej bránky. Skóre ešte v 2.polčase kozmeticky upravil svojim druhým dnešným gólom Thomas Müller. Dnešnými gólmi a prihrávkou na gól Gomeza si Thomas zaslúži označenie - muž zápasu. Dnes si ale za výkon zaslúži absolutórium celé mužstvo, ktoré až na malé zaváhanie pri vyrovnávajúcom góle hostí, prístúpilo k zápasu naozaj zodpovedne. Brankár hostí a možno naša budúcosezónna posila Manuel Neuer si opäť musel od časti fanúšikov, ktorý nedokážu stráviť klubovú rivalitu vypočuť piskot a prečítať transparenty s nápisom "Nie Neuer!". Keďže náš momentálny súper v boji o 3.miesto v tabuľke Bundesligy, mužstvo Hannoveru 96 prehralo domáci zápas z o záchranu bojujúcou Borussiou Mönchengladbach v pomere 0 : 1, vraciame sa s 2 bodovým náskokom na 3.miesto a navyše máme jeho zisk opäť vo svojich rukách. Kedže by sme toto miesto už do konca súťaže nechceli opustiť, potvrdiť dnešné víťazstvo budeme musieť o týždeň v ťažkom zápase na ihrisku FC St.Pauli z ktorého záchranou to vyzerá zle, ale ešte stále nie je stratená. Zápas sa na štadióne Millerntor odohrá v sobotu 07/05/2011 o 15:30. Dnes sme ale dostali odpoveď na otázku, kto sa v tejto sezóne stane majstrom. Aj keď to už dlhú dobu vyzeralo iba na jedného kandidáta, až dnes sa potvrdila definitíva a majstrom Nemecka pre sezónu 2010/2011 sa stalo mužstvo Borussie Dortmund. Dnes zvíťazili na domácej pôde pred vyše 80 tisícovou kulisou nad Norimbergom 2 : 0 a keďže Bayer Leverkusen, jediné mužstvo ktoré Dortmund mohlo aspoň teoreticky ohroziť, dnes prehralo na ihrisku 1. FC Köln 2 : 0, vestfálsky klub má dve kolá pred koncom sezóny nedostihnuteľný osembodový náskok a majstrovské oslavy sa môžu začať. Za fcbayern.sk mužstvu Borussie Dortmund k zisku titulu gratulujem.