15:30

HDI Arena Hannover

Hannover 96 - FC Bayern

1 : 3 (1 : 1)

V generálke na odvetný zápas Ligy majstrov proti Shakhtaru Donetsk sme vycestovali na zápas 24.kola do Hannoveru. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Boateng, Dante, Badstuber - Alonso, Alaba - Rafinha, Robben, Götze (53. Ribéry), Bernat - Müller.

2min - hlavička Schulza po priamom kope končí vedľa našej bránky.

7min - Alabov priamy kop po faule na Robbena vytláča Zieler na roh.

19min - Briand hlavičkuje nad bránku, ale je mu odmávaný offside.

25min -  1 : 0 Marcelo prihráva Kiyotakemu, ten posadí Danteho na zadok a pošle loptu k vzdialenejšej tyči do bránky.

28min -  1 : 1 po faule na Alabu kopeme priamy kop, ktorý Alonso nechytateľne zakrúti presne do bránky. Domáci brankár sa ani nepohne.

32min - Danteho strieda Lewandowski.

38min - Alonso vidí ŽK za faul na Bittencourta a v ďalšom zápase bude nútene pauzovať.

52min - Lewandowského hlavička letí vedľa bránky.

53min - Ribéry strieda Götzeho.

58min - Joselu strieda Sobiecha.

60min - Ribéry prihráva Lewandowskému, ten sa snaží hlavičkou takmer pri zemi zakončiť, Marcelo ho ale kopne do hlavy a píska sa penalta.

61min -  1 : 2 Thomas Müller penaltu bezpečne premení.

64min - Bernat vidí ŽK po faule na Schmiedebacha.

68min - obe mužstvá striedajú. Domáci Brianda za Priba a naši Alonsa za Schweinsteigera.

72min -  1 : 3 Ribéry odcentruje, Müller sa zavesí do vzduchu a hlavou nekompromisne posiela naše mužstvo do dvojgólového vedenia.

76min - Schmiedebacha stieda Ya Konan.

77min - Bittencourt vidí ŽK za škaredý faul na Ribéryho.

78min - Joseluho ďalekonosná strela letí nad bránku.

80min - Bernatov center trafí v šestnástke ruku Pereiru, penalta sa ale nepíska.

82min - Ribéry fauluje Bittencourta a vidí ŽK.

85min - priamy kop Robbena letí nad bránku.

90+2min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Hannover veľmi dobre bránil, takže to bolo pre nás veľmi ťažké. Vzhľadom k tomu, že Wolfsburg nezískal žiadne body, je to pre nás skvelý víkend. V nedeľu máme pauzu, v pondelok už budeme myslieť na Ligu majstrov a Shakhtar Donetsk."

Holger Badstuber: "Hannover bol veľmi, veľmi hlboko, čo situáciu sťažilo. Ani podmienky na ihrisku neboli ľahké. Nemohli sme cirkulovať loptu tak rýchlo a nemohli tak vzniknúť medzery. V druhom polčase sme boli lepší. Je to ťažko vydreté víťazstvo."

Thomas Müller: "Kopeme penalty keď sa stretneme na ihrisku na tréningu národného mužstva a preto viem, že Ron-Robert Zieler je dobrý, ale zrejme nie dosť dobrý (smiech)."

Dirk Dufner (športový riaditeľ Hannover 96): "Bol to odvážny a takticky veľmi, veľmi dobrý výkon môjho tímu. Nemáme nezaslúženú odmenu, ale naozaj nemôžem viniť tím. Zrealizoval všetko, čo tréner očakáva proti takejto presile."

Tayfun Korkut (tréner Hannover 96): "Bolo to veľmi, veľmi dobrý výkon, nič sme neurobili zle. Moji hráči boli takticky disciplinovaní, presne tak ako sme to preberali v posledných niekoľkých dňoch. Hrali sme ako tím, musíme tak hrať aj v najbližších hrách."