15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - 1899 Hoffenheim

7 : 1 (5 : 0)

Na domáci zápas 25.kola Bundesligy nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Alaba - Gustavo, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

2min - Ribéry vniká do šestnástky, v poslednej chvíli ale nechá loptu za sebou.
5min -
1 : 0 po center Müllera vyráža brankár Starke iba na nohu Gomeza a tej aj keď v páde, posiela loptu do brány súpera.
8min - Ribéry sklepne loptu Müllerovi, jeho strelu ale zblokuje domáca obrana.
11min -
2 : 0 po faule na Lahma kopeme penaltu, ktorú bezpečne premení Arjen Robben.
18min -
3 : 0 Kroos napriahne spoza šestnástky a posiela loptu presne k pravej tyči.
23min - po priamom kope z dobrej pozície triafa Müller iba múr a aj jeho následná dorážka mieri do múra.
27min - Kroos vniká do šestnástky, jeho zakončenie iba tesne míňa bránku hostí.
28min -
4 : 0 po Ribéryho nádhernej prihrávke za obranu, postupujú sami na brankára Robben a Müller, Arjen si však poradí sám, kľučkou obíde brankára Starkeho a posiela loptu do prázdnej bránky.
35min -
5 : 0 Robben prihráva na krídlo loptu Ribérymu, ten posiela presný center na Gomeza, ktorý to tak ako nohami vie aj hlavou a pridáva tak svoj ďalší dnešný boj.
37min - strela Firmina mieri ďaleko vedľa našej bránky.
42min - Gomez v dobrej pozícii preváha správny okamih na strelu a tak posiela center na Müllera, jeho strela ale míňa bránku hostí.
45min - Ribéryho strelu zblokuje Vorsah na roh. Po jeho rozohraní končí nepresná strela Kroosa vedľa bránky a hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - cez polčasovú prestávku striedame. Odchádza Boateng a prichádza Tymoshchuk.
48min -
6 : 0 Robben rozohráva rohový kop presne na hlavu Gomeza a Mariov hattrick je na svete.
54min - Badstuberova hlavička končí na brvne bránky hostí.
56min - striedame. Strelca hattriku Maria Gomeza, strieda Ivica Olič.
58min -
7 : 0 Robben na našej polovici vybojuje loptu, potiahne akciu a posiela milimetrovú prihrávku na Ribéryho, ktorý po blafáku na brankára Starkeho posiela loptu do bránky.
62min - striedame naposledy. Odchádza Müller a prichádza dlho očakávaný návrat Bastiana Schweinsteigera. Striedajú aj hostia. Firmina strieda Weiser.
68min - Robbenovi sa nepodarí prelobovať brankára Starkeho.
72min - Vukčevič vidí ŽK za faul na Robbena.
74min - Allianz Aréna sa už baví mexickými vlnami.
85min -
7 : 1 po chybe Luiza Gustava, Babel postupuje sám na brankára Neuera a pohodlne upravuje skóre.
87min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádzajú Vukčevič a Weis a prichádzajú Kaiser a Mlapa.
88min - Rudyho priamy kop končí tesne vedľa spojnice našej bránky.
90min - hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného zápasu.

V perfektne zvládnutom zápase sme hosťom z Hoffenheimu uštedrili debakel v podobe 7 : 1, keď sme obrovskú ofenzívnu prevahu premenili aj na góly. Už v 5min otvoril skóre Gomez, ktorý cez týždeň povedal pre BILD (Gomez: "Verím a som si istý, že sa v nasledujúcich zápasoch trafím."). Mario našťastie vie dodržať slovo :). V 11min hostia faulujú Lahma a penaltu bezpečne premení Robben. V 18min napriahne Kroos a gólom definitívne vysvetľuje úplne zdecimovaným hosťom, že je prakticky po zápase. V 28min Ribéry vysúva Robbena a Müllera, ktorý postupujú sami na brankára. Loptu vedie Robben, ktorý kľučkou bezchybne obíde brankára Starkeho a dáva gól na 4 : 0. Neprihral síce Müllerovi a nezaprel v sebe sebeckosť, vlastnosť, ktorú mu často vyčítajú, ale v tejto chvíli nenájdete fanúšika, ktorý by mu to vyčítal. V 35min posiela Ribéryho centrovanú loptu hlavou do siete Gomez a hosťom od tejto chvíle ide už len o jedno, dohrať zápas aspoň trochu dôstojne. So skóre 5 : 0 sa končí 1.polčas. Ak vám v opise 1.polčasu chýbala nejaká šanca hostí, ktorá by stála za zmienku, je to preto, že žiadnu nemali a dokonca chýbala aj priama strela do priestoru bránky. Cez polčas prichádza na miesto Boatenga Tymoshchuk, naše gólové chúťky to ale nijako neovplyvní, lebo už v 48min po rohovom kope Robbena dokonáva Gomez svoj ďalší hattrick v kariére. V 54min hlavičkuje Badstuber do brvna a o 2min prepúšťa Mario Gomez miesto Ivicovi Oličovi. Možno by bol Mario na ihrisku ešte trochu dlhšie, po jednom súboji má však tržnú ranu na predkolení a tak nie je nutné ďalej riskovať. Počas celého zápasu hostia statočne okopávali aj Arjena Robbena, ktorý má síce pár modrín, ale ako povedal tréner Jupp Heynckes: "To patrí k futbalu." V 58min vybojuje Robben loptu, prihráva ju Ribérymu, ten si vychutná brankára Starkeho a vedieme už 7 : 0. V 62min prichádza vec, na ktorú sme netrpezlivo čakali posledné týždne. Na ihrisko sa po zranení vracia Bastian Schweinsteiger, miesto mu prepúšťa Thomas Müller. V 74min sa už Allianz Aréna baví mexickými vlnami, zápas na ihrisku sa už ale iba vo vlažnom tempe dohráva, čo je vzhľadom na zápas, ktorý nás čaká v utorok úplne pochopiteľné. V 85min sa pošmykne Gustavo a dovolí tak hosťujúcemu Babelovi streliť čestný gól. V 90min bez nadstaveného času ukončí hvizdom hlavný rozhodca trápenie hostí. Po dlhej dobe dnes píšem tento report naozaj s radosťou. Poviete si, bodaj by nie, po takom víťazstve. Áno súhlasím, víťazstvo bolo krásne a veľmi potešilo. Čo ma ale potešilo oveľa viac a kvôli čomu mám takú radosť? Skutočnosť, že sa chlapci futbalom počas celého zápasu bavili a bola konečne radosť sa na nich pozerať. Je pravdou, že nám to do značnej miery uľahčili hostia svojou odovzdanosťou a pomohli nám aj rýchle góly, ktoré opäť ukázali, že ak sa dostaneme do vedenia, naše zápasy vyzerajú úplne inak. Dnes musím (a aj chcem :) ) urobiť trochu šalamúnske rozhodnutie, čo sa týka muža zápasu. Mužom zápasu sa teda stáva celé s veľkou chuťou hrajúce mužstvo a Mario Gomez. Moja osobná "slabosť" na Maria a jeho hattrick, mi nedovolia nevyzdvyhnúť ho osobitne :). Dnešný zápas bol zároveň našim zápasom v Bundeslige s poradovým číslom 900 a zároveň 250 bundesligovým zápasom nášho kapitána Philippa Lahma. Verím, že dnešným úspešným zápasom sme sa "nakopli" do, ako som to nazval "série sezóny", teda do 15 dní, počas ktorých odohráme 5 zápasov, ktorých výsledky môžu rozhodnúť o úspešnosti celého ročníka. Navyše nás výsledok z Augsburghu vrátil späť do hry o titul, pretože vedúci Dortmund tam dokázal iba remizovať 0:0 a tak sa jeho náskok na čele tabuľky zmenčil sa 5 bodov. Ten nasledujúci dôležitý zápas nás čaká už v utorok 13/03/2012 o 20:45, keď budeme v odvetnom zápase Ligy majstrov musieť na domácom ihrisku doháňať jednogólové manko z Bazileja. Verím, že sa s týmto dokážu chlapci popasovať tak, aby sme oslavovali postup do štvrťfinále.

Jupp Heynckes:
"Celkovo sme ukázali skvelú hru a strelili krásne góly. Bolo to delikátne. Na rozdiel od zápasu v Leverkusene, sme teraz premenili naše šance, inak by sme vyhrali aj tam. Pre Schweinsteigera, Olič a Tymoschuka bolo dôležité získať herný čas. Dnes to bola veľká zábava."

Philipp Lahm: "Vzhľadom k výsledku, to samozrejme bola dobrá hra. Ujali sme sa skorého vedenia a využili dôsledne naše šance. Bolo dôležité, že sme sa ujali vedenia. O titul budeme bojovať až do konca."

Arjen Robben: "Bolo tam dnes veľa zábavy. Tak to musí byť vždy, a tak musíme pokračovať. Je možné, že budeme hrať inak ako dnes, ale takéto víťazstvo dodá dôveru. Ako dopadne boj o titul si budeme musieť počkať. My iba musíme pokračovať vo víťazstvách. Viac nemôžeme urobiť."

Markus Babbel (tréner 1899 Hoffenheim): "Prehrávam hrozne nerád. Ale ak idete na Bayern, je ťažké proti nemu hrať. Zvlášť, keď príde do zápasu so strachom. Potom príde vlna, ktorá sa už nemôže zastaviť. Musíme byť radi, že sme dostali len sedem gólov. Klesli sme, musíme sa teraz znovu postaviť v piatok proti Stuttgartu."

Tom Starke (brankár 1899 Hoffenheim): "Dnes sme mali ako uhoľ čierny deň. Toto bolo poučenie, ktoré sme dostali priamo pred podbradník. Musíme sa teraz spoločne čím skôr spamätať."

Sebastian Rudy (stredopoliar 1899 Hoffenheim): "Bol to od nás veľmi zlý zápas. Ale musíme sa spamätať a sústrediť sa na ďalšie stretnutie proti Stuttgartu. Dostali sme skoro gól a to by sa nemalo stať, najmä proti Bayernu. Majú neuveriteľnú kvalitu. Druhý polčas už nebol tak zlý, ale to len preto, že Bayern hral už trochu pokojnejšie."