05/12/2012
20:45

FC Bayern - BATE Borisov

4 : 1 (1 : 0)

Na posledný, 6. zápas F-skupiny, ktorý zároveň rozhodne o jej víťazovi nastupujeme v zostave: Neuer - Contento, Boateng, van Buyten, Rafinha - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Shaqiri, Kroos, M
üller - Gomez.

4min - Schweinsteigerovu strelu asi zo 17 metrov brankár Gorbunov bezpečne chytá.
11min - Kontsevoyovu strelu asi zo 16 metrov Neuer bezpečne vyráža.
22min -
1 : 0 Shaqiri vnikne do šastnástky, posiela prutký center pred bránku a Gomez posiela loptu do siete.
33min - Kroosova strela míňa cieľ.
39min - Kroosovu strelus poza šestnásty Gorbunov vyráža.
40min - Rafinha posiela center do šestnástky, Müller ani Gomez však nedokážu loptu zasiahnuť.

48min - priamy kop Baga končí v náručí Neuera.
51min - Boateng fauluje Kontsevoya a od hlavného rozhodcu vidí rovno ČK. Za protesty vidí ŽK aj Rafinha.
54min -
2 : 0 Schweinsteiger predĺži loptu na Müllera a ten prekonáva brankára Gorbunova. Následne Müllera strieda Dante.
58min - Kontsevoya strieda Bressan.
61min - brankár hostí vyráža strelu Schweinsteigera. Na opačnej strane Volodkovu strelu chytá Neuer.
64min - Kroosa strieda Alaba.
66min -
3 : 0 Gomez centruje do šestnástky a 169cm vysoký Shaqiri hlavou zvyšuje skóre. Rodionova strieda Vasilyuk.
69min - Polyakov vidí za simulovanie v šestnástke druhú ŽK a musí predčasne z ihriska. Prvú žltú kartu videl ešte v 1.polčase za faul na Shaqiriho.
71min - Alabova nepresná strela.
72min - Schweinsteigera strieda Ribéry. Bastian odovzdáva kapitánsku pásku Manuelovi Neuerovi.
74min - Vasilyuk vidí ŽK.
83min -
4 : 0 Alaba si spracuje rohový kop Ribéryho a prestrelí brankára Gorbunova.
84min - Bordacheva strieda Yurevich.
86min - strelu Bagu vyráža Neuer do bezpečia.
89min -
4 : 1 Filipenko vnikne do šestnástky a prestrelí s pomocou tyče Manuela Neuera.

Jupp Heynckes: "Som samozrejme veľmi rád, že sme vyhrali. To bolo hlavným cieľom, pretože sme chceli vyhrať skupinu. Novovytvorený tím hral veľmi dobre a pozorne. Obrana nedovolila súperovi takmer nič. Gratulujem svojmu tímu! V Champions League sú všetci súperi silný."

Mario Gomez: "Chceli sme vyhrať skupinu a to sa nám podarilo. Fanúšikovia videli štyri góly. Berieme každého súpera, ktorý teraz príde. Chceme sa dostať čo najďalej. Do finále. K tomu musíme poraziť každého súpera."

Manuel Neuer: "To bolo očakávané víťazstvo a trochu pomsta za prvý zápas s týmto súperom. Chceli sme ukázať, že sme lepší tím a to sa nám podarilo, Vyhrali sme skupinu. Sme hrdí a šťastní."

Xherdan Shaqiri: "Tréner veľmi zmenil zostavu a my sme chceli ísť do zápasu s radosťou. Tréner nám dal dôveru, my sme mu to chceli vrátiť a to sa nám podarilo."