Otvorený list Demichelisa - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2010/2011


Otvorený list Martina Demichelisa.Krásneho gesta sme sa dočkali po odchode Martina Demichelisa do španielskej Malagy. V našom klube strávil 7 a pol roka, odohral 260 zápasov a strelil 15 gólov. Kedže mal potrebu poďakovať sa za krásne roky strávené v našom mužstve, urobil tak v otvorenom liste. Jeho voľný preklad si možete prečítať:

Milý fanúšikovia FC Bayern:

Po takmer 8 rokoch nové športové okolnosti viedli k tomu, že som na začiatku tohto roku opustil FC Bayern a v budúcnosti budem hrať za FC Malaga. Táto zmena sa udiala počaj zimnej prestávky a ja mám teraz veľkú potrebu poďakovať sa vám všetkým za priateľské, športové a najmä osobné zaobchádzanie, ktorého sa mi počas posledných rokov dostalo.

Mám ešte v živej pamäti svoj príchod do Mníchova. Wolfgang Dremmler mi vtedy daroval nemecko-španielky vreckový slovník, ktorý som si na ceste z Argentíny začal čítať, kedže som v tom čase nerozumel žiadnemu nemeckému slovu. Toto gesto malo pre mňa veľký význam a bol to prvý znak zblíženia. Mne bolo jasné, že neznalosť jazyka mi spôsobí určitú bariéru, ktorú musím čím skôr prekonať. Preto považujem tento dar veľmi dôležitý. Dnes môžem s pýchou povedať, že nemčina sa stala mojím druhým rodným jazykom.

Pre mňa sa teraz končí nezabudnuteľné životné obdobie, ktoré ma nielen ako športovca, ale aj ako človeka obohatilo a posunulo ďalej. Môžem vás ubezpečiť, že som počas svojho pôsobenia v Mníchove rástol nielen športovo, ale aj telesne a duchovne. Mám skúsenosti, ktoré mi predtým chýbali.

V tom období som bol mladý, neskúsený hráč a dotiahol som to až do reprezentácie. Tým sa mi ako hráčovi dostalo veľkého uznania.

Chcel by som zdôrazniť, že som sa stále v Mníchove cítil ako doma. Za posledných 7 rokov som získal mnoho dobrých priateľov a veľkú finančnú podporu. Strašne veľa premňa znamená aj to, že sa v tomto meste narodil môj syn Martin.

Bolo mi veľkým potešením spoznať nielen vás, ale aj všetkých pracovníkov a zamestnancov FC Bayern. Som pyšný na to, že som mohol byť súčasťou tohto klubu, najväčšieho futbalového klubu v Nemecku a jedného s najväčších na svete. Odohral som 260 zápasov a strelil 15 gólov, oslavoval som 4 nemecké tituly a víťazstvá v DFB pohári, k tomu 2 ligové poháre a superpohár a zahral som si aj vo finále Ligy majstrov. Tieto úspechy sú pre každého hráča niečo osobité a nezabudnuteľne mi ostanú v pamäti.

Stale budem šíriť dobré meno klubu, jeho vedenia a všetkých pracovníkov. Dnes sa končí len zmluva, ale moje city voči veľkej rodine FC Bayern zostanú v budúcnosti nezmenené.

Stále vám budem za všetko vďačný a chcem aby ste vedeli, že v mojom srdci ostávate navždy zachovaný.

Ahoj a do skorého videnia.
Váš

Martin Demichelis

P.S. admina: Dovoľte, aby som sa za fcbayern.sk poďakoval Martinovi za jeho dlhoročné kvalitné služby v našom mužstve a zároveň mu zaželal v novom pôsobisku veľa šťastia ako aj zdravia, nech sa mu v ďalších rokoch vyhýbajú zranenia a nech svojim futbalovým umením poteší ešte veľa fanúšikov, tak ako to robil v našom mužstve. Veľa šťastia a veľké ĎAKUJEME Martin!!!


Maťaš

foto:
www.fcbayern.de

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist