15:30
WIRSOL Rhein-Neckar-Arena Hoffenheim

1899 Hoffenheim - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na nedeľnú dohrávku 24.kola Bundesligy v Hoffenheime nastupujeme v zostave: Starke - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Shaqiri, M
üller - Gomez.

9min - Schweinsteigerovu strelu vyráža domáci brankár Gomes na roh.
13min - Boateng vidí ŽK.
14min - Williamsova strela do bočnej siete po predchádzajúcom priamom kope.
16min - De Camargo takmer skóruje, Alaba je ale pozorný a asi meter pred bránkovou čiarou zachraňuje.
17min - strela Williamsa končí asi meter od bránky.
30min -
0 : 1 Boateng zachytí rozohrávku domácich, posiela centre na Ribéryho, ten predlžuje na Gomeza a ten pošle loptu pod brankára do siete.
41min - Müllerovu strelu po prihrávke Lahm vyráža brankár Gomes.
44min - strelecký pokus Williamsa vyráža Starke.

46min - domáci cez polčas striedajú. Odchádza Usami a prichádza Firmino.
55min - Williams vidí ŽK sa faul na M
üllera.
58min - Ochsov center zblokuje Boateng na roh.
64min - striedame Shaqiriho za Gustava.
68min - Starke pekným zákrokom vytláča strelu Schröcka na roh.
69min - Schröck vidí ŽK.
70min - priamy kop Schweinsteigera končí na brvne domácej bránky. Domáci striedajú Vollanda za Joselu.
75min- striedame Gomeza za Mandžukiča. Z priameho kopu triafa Schweinsteiger spojnicu domácej bránky.
76min - domáci striedajú Schröcka za Derdiyoka.
82min - Derdiyok vidí ŽK.
86min - Ribéryho strelu vyráža brankár Gomes.
88min - Alabovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Gomes pekným reflexívnym zákrokom na roh.

Jupp Heynckes:
"Zápas dnes bol veľmi ťažký. Súper bol neuveriteľne odvážny, agresívny a silný bežecky. Na víťazstvo sme sa nadreli. Nebolo to geniáln, nebolo to očarujúce, ale na oplátku sme dostali tri body. Človek nemôže dosiahnuť každý zápas tri alebo päť gólov. Musíme si vyhrnúť rukávy. Trvalo nám nejakú dobu, kým sme sa naštartovali. Nemali sme toľko jasných šancí. V druhej polovici to už bolo lepšie. Pretože sme potom mali hru plne pod kontrolou. Celkovo sme museli robiť tvrdú prácu."

Mario Gomez:
"Účinnosť je teraz to správne slovo. Vo veľa zápasoch sme mali mnoho šancí na gól, ale nie dnes. Aj takéto zápasy musíte vyhrať - to robíme. Dnes sme nehrali dobre, ale vyhrali sme. A to je pre nás najdôležitejšie. Hoffenheim bránil agresívne. Takže som ako útočník dlho čakal na svoju chvíľu, ale prišla a ja som ju premenil. Som rád, že som dal gól to je jasné."

Bastian Schweinsteiger: "Nebol to náš najlepší zápas, ale všetci sme radi, že sme vyhrali. "

David Alaba: "Pripravili sme sa dobre, ale bol to ťažký zápas. Hoffenheim hral naozaj dobre a tvrdo bojoval. Našťastie máme tri body. To bola hlavná vec."

Tom Starke: "Je vždy veľmi ťažké sa vrátiť po takom vynikajúcom zápase ako sme odohrali v stredu do každodenného života. Hoffenheim hral dobre. Nakoniec sme ale zvíťazili a vzali tri body. Niekedy treba vyhrať aj takto nepresvedčivo."

Marco Kurz (tréner Hoffenheimu): "Boli sme veľmi statoční. Najmä v prvej polovici sme hrali veľmi, veľmi dobre. Ale proti Bayernu potrebujete na strelenie gólu oveľa viac. Tím sa ale nevzdal a proti silnému súperovi bojoval. Budúci týždeň náš čaká Fürth. Ďalší zápas medzi dvoma tímami, ktoré bojujú o prežitie."

Daniel Williams (Hoffenheim):
"Keby sme hrali ostatné zápasy z takýmto nasadením, neboli by sme dnes tam kde sme. Budúci týždeň vo Fürthe musíme získať tri body, inak to bude veľmi ťažké."