FC Bayern - Shakhtar Donetsk

7 : 0 (2 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme proti
Shakhtaru Donetsk, v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Ribéry - Götze - Müller, Lewandowski.

3min - Kucher vidí po faule na Götzeho červenú kartu a bude sa kopať penalta.

4min -  1 : 0 nariadenú penaltu bezpečne premení Thomas Müller.

8min - Alabov priamy kop letí do rúk brankára Pyatova. Lewandowski odcentruje pred bránku a Robben v obrovskej príležitosti v sklze minie loptu pred prázdnou bránkou.

9min - hostia reagujú na vylúčenie a striedajú Taisona za Kryvtsova.

11min - po rohovom kope Götzeho končí strela Robbena nad bránkou.

19min - zraneného Robbena, ktorého "ťahá" zadný stehenný sval, strieda Rode.

24min - Rafinha centruje a Lewandowski triafa tyč.

26min - Badstuber vidí za faul ŽK.

29min - hlavička Müllera letí do rúk brankára hostí.

34min -  2 : 0 Götze odcentruje na Lewandowského, ktorého strelu brankár Pyatov iba vyráža a Boateng doklepne loptu do siete.

36min -Müllerova strela tesne minie bránku.

37min - Douglas Costa zákerne strčí do Ribéryho a po následnej strkanici s Boatengom vidia obaja ŽK.

49min –  3 : 0 Ribéry si narazí loptu s Alabom a krížnou strelou k tyči zvyšuje skóre.

52min -  4 : 0 Ribéry dobehne dlhú loptu na bránkovej čiare, prihráva pred bránku na Lewandowského, od ktorého sa lopta odrazí  k Müllerovi a tem umiestnenou strelou triafa odkrytú bránku.

55min - Adrianova strela letí tesne vedľa bránky.

59min - Franck Ribéry si pri jednom súboji podvrtne členok, pýta sa z ihriska a takho strieda Bernat.

62min - Bernat sa snaží prestreliť brankára Pyatova, lopta končí po teči bránkara hostí vedľa bránky.

63min -  5 : 0 Rafinha odcentruje a Holger Badstuber hlavou posiela loptu do bránky. Z gólu má náš sviatočný strelec neskutočnú a najmä veľmi úprimnú radosť.

66min - Badstubera strieda Dante.

69min - Teixeiru strieda Ilsinho.

75min -  6 : 0 Schweinsteiger odcentruje za obranu hostí na Lewandowského, ktorý premení "samostatný nájazd" na Pyatova.

78min - Fredova strela končí nad bránkou. Douglasa Costu strieda Nem.

83min - po Rodeho centri trafí Müller z prvej bočnú sieť. Shevchukova strela letí nad našu bránku.

88min -  7 : 0 Boateng od polovice ihriska potiahne akciu na bránku hostí, neskoro ale prihráva Götzemu a tak sa zdá, že akcia je už zmarená, Mario sa ale trochu pohrá s loptou a jeho následná strela končí v bránke ukrajinského mužstva.

90min - strela Götzeho končí tesne vedľa bránky, navyše je Mariovi odmávaný offside.

90+1min - Lewandowského hlavičku vyráža brankár Pyatov nádherným zákrokom na roh, následne ale hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Matthias Sammer: "Pri 2 : 0 som bol pokojný a pri 3 : 0 som si bol istý, že postúpime. Teraz sme sa dostali do ďalšieho kola a musí čakať na žreb."

Pep Guardiola: "Som dnes veľmi rád aj s hráčmi. Boli pod tlakom, ale to sú vždy v posledných rokoch a v dôležitých momentoch. Sme veľmi spokojní, sme sa v ďalšom kole, dokázali sme to. Proti desiatim hráčom, je to trochu jednoduchšie. Gratulujem tímu. Plne sme ovládal hru a hrali sme veľmi dobrý zápas."

Jérôme Boateng: "Nebol to jednoduchý zápas. Super sme začali a potom to samozrejme bolo jednoduchšie, keď mal súper o hráča menej. Chceli sme rýchlo dať druhý gól. Tiež sa nám to pred polčasom podarilo. To bolo dôležité. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Celý tím odviedol skvelú hru. Tešíme sa do Berlín, ale je to ešte dlhá cesta. Teraz si počkáme na súpera pre štvrťfinále."

Holger Badstuber: "Faul, gól a karta nám samozrejme plne hrali do našich karát. Potom sme nepremenili niekoľko šancí, našťastie 2 : 0 bolo pomerne rýchlo. Bolisme ale naďalej opatrní a kontrolovali protiútok. Dávam do zápasov vždy všetko, snažím sa pomôcť tímu. Vždy sa potom cítim lepšie, snažím sa učiť sa od ostatných hráčov a trénera. To je jediná vec, na čom záleží."

Thomas Müller: "Doneck dostal po druhej alebo tretej minúte kartu a potom už mali hlavy dole. My sme naopak mali dostatok priestoru a využili sme šance. Hra bola pre nás výborná. Hneď po niekoľkých minútach sme viedli. Ak by sme si to mohli priať, tak by sme si to priali. Ale človek to nečakal. Situácia pred zápasom bola určite viac vzrušujúca než samotná hra."

Mircea Lucescu (tréner Shakhtar Donetsk): "Nie je veľmi čo povedať, prehrai sme a ja som veľmi smutný, že sme prehrali tak vysoko. Bayern Mníchov bol v lepšej pozícii než my. Je ťažké hrať v oslabení. Myslím si, že červená karta by sa nemala v tomto prípade dávať. Od tej chvíle sme neboli schopní realizovať to, čo sme mali v pláne."