20:45
Etihad Stadium Manchester

Manchester City - FC Bayern

3 : 2 (1 : 2)

Už ako istý postupujúci z prvého miesta nastupujeme na zápas v Manchestri v základnej zostave:
Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Alonso - Rode, Hojbjerg - Robben, Ribéry - Lewandowski

8min - Robben prihráva pre bránku na Rodeho, ktorý sám zoči-voči Hartovi trafí domáceho brankára.

21min -  1 : 0 Benatia fauluje v šestnástke Agüera, vidí od českého rozhodcu Královca ČK a nariadenú penaltu, aj keď Manuel Neuer vystihne smer, premieňa sám faulovaný na vedúci gól. (P.S. nikdy nepochopím pravidlo, podľa ktorého je za jeden faul hráč potrestaný 2x - červenou kartou a penaltou).

25min - tréner Guardiola reaguje na vylúčenie Benatiu a na ihrisko posiela na miesto Rodeho Danteho.

40min -  1 : 1 po faule na Lewandowského kopeme priamy kop, ktorým Alonso lišiacky obstrelí múr a zrovnáva skóre.

45min -  1 : 2 Boateng odcentruje na hlavu Lewandowského, ten sa presadí medzi 2 obrancami a otáča skóre v náš prospech.

47min - Alonso z hranice šestnástky prestrelí bránku.

50min - Navasovu strelu vyráža Neuer na roh.

52min - Milnerova strela míňa spojnicu našej bránky.

60min - Clichy vidí ŽK za faul na Boatenga.

65min - Robbenovu slabú prízemnú strelu chytá brankár Hart.

66min - Milnera strieda Jovetič.

68min - Sagnu strieda Zabaleta.

70min - Lampardovu ďalekonosnú strelu vyráža Neuer na roh.

78min - Neuer vidí ŽK za zdržovanie hry pri rozohrávke.

80min - Ribéryho strieda Shaqiri.

84min - Lewandowského strieda Schweinsteiger.

85min -  2 : 2 po chybnej rozohrávke Alonsa v strede poľa šprintuje Agüero sám na našu bránku a strelou k tyči zrovnáva skóre.

89min - Zabaleta vidí ŽK za faul na Bernata.

90+2min -   3 : 2 po Boatengovej fatálnej chybe, keď doslova ponúkne zakočenie pre Agüera, sa domáci hráč nemýli a posiela svoje mužstvo do vedenia. Následne vidí od hlavného rozhodcu ŽK (P.S. nezaregistroval som, za čo, pravdepodobne za zdržovanie pri následnom striedaní) a je vystriedaný Demichelisom. Hlavný rozhodca ale hneď po rozohraní ukončuje zápas.

Pep Guardiola: "Som veľmi, veľmi hrdý na svoj tím. Proti anglickému majstrovi sme hrali dlho s desiatimi hráčmi a urobili sme to s veľkou, veľkou cťou. Dominovali sme na lopte. Ale to je Champions League. Je dobre, že sa to stalo dnes, možno je to pre nás lekcia. Vzhľadom k tomu, keď sa niečo také stane v druhom kole, alebo štvrťfinále, ste mimo."

Arjen Robben: "Stratili sme loptu dvakrát a boli potrestaní. Je to škoda, pretože sme hrali dobre. Zaslúžil sme si viac. Musím urobiť tímu obrovský kompliment, môžeme byť hrdí. Boli sme silní na lopte, aj keď sme boli o človeka menej."

Xabi Alonso: "Hrali sme dobre, ale nakoniec prišli dve chyby, ktoré to všetko pokazili. Škoda, že sme prehrali."

Robert Lewandowski: "Urobili sme dve alebo tri chyby v posledných dvoch minútach a Manchester strelil dva góly. Myslím si, že sme hrali veľmi dobre, aj keď sme dlho hrali s desiatimi hráčmi. Bohužiaľ, sme mali hrať až do konca, nie iba 80 minút. V posledných niekoľkých minút sme neboli tak zhustení. Škoda."

Manuel Pellegrini (tréner Manchester City): "Vždy som hovoril, že Agüero je jedným z najlepších hráčov na svete. On hral veľmi dobre. Celý tím hral veľmi dobre v 2.polčase. Bolo to ťažké tesne pred polčasom, kedy sme dostali dva neuveriteľné góly. Ale potom sme si vybudovali tlak a dosiahli veľmi dôležitý výsledok pre nás. Bayern hral veľmi dobre, mal navrch v polčase. Ale náš tím ešte zdvihol hlavu."