15:30

FC Bayern -
Werder Bremen

5 : 2 (1 : 2)

Na zápas 32.kola Bundesligy proti Werderu Bremen nastupujme v základnej zostave: Neuer - Weiser, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Götze, Ribéry - Pizarro. Zápas sa začína minútou ticha za Tita Vilanovu, ktorý podľahol v piatok vo veku 45 rokov po dlhom boji zákernej chorobe.

6min- strela Di Santa mieri vedľa bránky.
10min -
0 : 1 Makiadi vysúva Gebre Selassieho, toho nestíha Alaba a tak český reprezentant prestrelí Neuera.
17min - Junuzovič sa pokúša prelobovať Neuera, ktorý ďaleko vybehne zo svojej bránky.
17min - Pizarrova strela mieri vedľa bránky.
20min -
1 : 1 Pizarro vysúva prihrávkou za obranu Ribéryho s ten strelou medzi nohy brankára Wolfa zrovnáva skóre.
24min - Schweinsteigerova strela mieri nad bránku hostí.
29min - Boatengovu donbrú strelu spoza šestnástky vyráža brankár hostí.
30min - Pizarrova strela mieri vysoko nad bránku hostí.
32min - Weiser vysúva Götzeho, proti lopte ale dobre vybehne brankár Wolf a stihne ju prikryť.
35min - Pizarro nádherne prelobuje brankára Wolfa, Fritz ale akrobaticky na bránkovej čiare stihne vykopnúť loptu do bezpečia.
36min -
1 : 2 nedáš-dostaneš platí. Z protiútoku vysunie Di Santo Hunta, ten si zasekne Boatenga a prestrelí Manuela Neuera.
41min - Makiadiho strela letí vysoko nad našu bránku. Neuer špekuluje s odkopom, Di Santo mu takmer zoberie loptu a skóruje. Našťastie sa Neuerovi podarí odkopnúť loptu aspoň na roh.
42min - dostávame gól od Garcíu, ktorý však pre offside správne neplatí.
45min - koniec 1.polčasu

46min - cez polčasovú prestávku strieda Weisera Lahm.
47min – Lahm prihráva Götzemu, jeho slabú strelu ale pohodlne chytá brankár Wolf.
53min –
2 : 2 Ribéry odcentruje rohový kop, ktorý Müller hlavou predĺži na vzdialenejšiu tyč na Pizarra a ten tečuje loptu do bránky.
57min –
3 : 2 Ribéry spätnou prihrávkou nachádza Müllera, ten prihráva Pizarrovi a ten opät nemá problém tečovať loptu do bránky.
58min – Martínezovu gólovú prízemnú strelu k tyči vyráža brankár Wolf na roh.
61min –
4 : 2 Lahm posadí krásny center na hlavu Schweinsteigera a ten zvyšuje skóre stretnutia.
63min – strelu Martíneza chytá brankár Wolf.
64min – Ribéryho strelu vyráža Wolf iba k Müllerovi, ten odcentruje pred bránku na nikým nekrytého Pizarro, ten ale pohrdne hattrickom, keď prehlavičkuje bránku.
71min - hostia striedajú Di Santa za Eliu.
73min - Danteho strieda Robben.
74min -
5 : 2 Robben sa dostáva k lopte a po svojej typickej akcii, ani nie po minúte pobytu na ihrisku a ešte s vlajúcou čiernou páskou na ruke, ktorú mu Dante odovzdal, ale nestihol poriadne zapnúť, zvyšuje skóre stretnutia.
76min - Alabu strieda Contento.
78min - Ribéryho strelu zblokuje Prödl na roh.
83min - hostia striedajú. Hunta strieda Felix Kroos, brat nášho Toniho.
84min - Robben odcentruje rohový kop a Müller v páde hlavou triafa brvno.
90min - koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Som trochu sklamaný s naším 1.polčasom. Naši fanúšikovia si nezaslúži taký polčas. V 2.polčase sme boli lepší. Víťazstvo je samozrejme dobré pre našu náladu, náš zápas proti Realu Madrid. Úplne verím svojmu tímu a dúfam, že to môžeme dokázať."
Claudio Pizarro: "V 1.polčase sme dostali z 2 kontra útokov 2 góly, čo sa proti Realu nemôže stať. Vzhľadom k tomu, že musíme byť opatrní. V 2.polčase sme hrali dobre a strelili góly. Dnes to bolo dôležité, že sme vyhrali. Dúfam, že sa nám to podarí aj v utorok. Vždy sa teším, keď môžem hrať."
Thomas Müller: "Ja nechcem hodnotiť dnešný zápas. Počíta sa pre nás je utorok. Do tej doby musíme mať plnú podporu všetkých, dokonca aj okolo klubu, v médiách, v tlači. Sme všetci nemci."
Robin Dutt (tréner Werderu Bremen): "Môj tím si bol už v zápase veľmi istý. Vyhral veľa súbojov a strelil dva veľmi pekné góly z protiútokov. V 2.polčase Pep zmenil taktiku a potom sme dostali pomerne rýchlo dva góly. Celkovo vzaté bolo to zaslúžené víťazstvo Bayernu, ale je príliš vysoké."
Sebastian Prödl (Werder Bremen): "V 1.polčase sme veľmi dobre kontrovali hru a boli veľmi dobrí v obrane. 2.polčas nebol tak dobrý. Bayern mal aj priame pokusy o gól. Podarili sa im a potom to bolo trochu rozbité. Avšak, my sme dali to toho všetko, ale možno sme mohli jednému, dvom gólom zabrániť. Nakoniec to bolo pre nás už príliš ťažké."