18:00
Arena Khimki Moskva

CSKA Moskva - FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

V 5.kole skupinovej fázy Ligy majstrov sme v Moskve bojovali o celkove 10. víťazstvo v Lige majstrov v rade, čím by sme vytvorili nový rekord. Zároveň sme chceli urobiť ďalší krok na ceste k celkovému víťazstvu v skupine. V typickej ruskej zime (v čase začiatku zápasu ukazuje teplomer -7 stupňov) vybehla na ihrisko základná zostava v zložení: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Martínez, Kroos, Robben - Götze.

4min - strela Toniho Kroosa z hranice šestnástky končí vedľa pravej žrde.
5min - po rohovom kope zblokuje strelu Nababkina Dante.
7min - s rohovým kopom Hondu si poradí Manuel Neuer.
10min - hlavička Wernblooma letí na pripraveného Manuela Neuera.
15min - Georgiy Shchennikov posiela centrovanú loptu prízemnou hlavičkou presne do stredu bránky, kde Neuer výborne zasiahne a pokus zneškodní.
17min -
0 : 1 Kroos získa loptu v strede poľa, vysúva Mülera, ktorý spätnou prihrávkou nachádza Robbena a ten strelou z prvej prekonáva Akinfeeva.
22min - na dobrú prihrávku Kroosa si nabehne Robben, postranný rozhodca ho ale pristihne v offside.
25min - Hondov priamy kop upratá naša obrana do bezpečia.
27min - Musova strela z hranice šestnástky končí niekoľko metrov od bránky.
28min - zraneného Philippa Lahma strieda Thiago.
41min - Müller hlavou nedosiahne na Götzeho center za obranu.
43min - Martínez vidí za faul ŽK.
45+1min - s naplnením hracieho času sa Musa snaží preštrikovať cez našu obranu, tiesnený Martínezom ale zakončí veľmi slabo.

47min - Honda sa vyhne offsideovej pasci a psotupuje sám na Neuera, nepochopiteľne však zaváha, Manuel Neuer sa mu vzhne pod nohy a loptu mu zoberie.
50min - Honda dostáva peknú prihrávku za obranu, slabo ale zakončí a tak Neuer loptu chytá.
53min - Honda vystrelí asi z 20 metrov, Neuer ale prízemnú strelu kryje.
56min -
0 : 2 Götze sa pri prekrásnej individuálnej akcii preštrikuje domácou obranou a brankárovi Akinfeevovi nedáva žiadnu šancu.
62min -
1 : 2 Tošič vystrelí a loptu zastaví Danteho ruka. Hlavný rozhodca mu ukazuje ŽK a odpíska penaltu, ktorú Honda bezpečne premení do opačnej strany ako sa vrhne Manuel Neuer.
65min -
1 : 3 Robben vysúva Götzeho, ktorého strelu zastaví tyč. Lopta sa odráža Shchennikovi, ktorého dobre vybehne napádať Robben. Shchennikov ho fauluje a píska sa penalta. Tú Müller bezpečne premení keď si vyberie opačnú stranu ako brankár Akinfeev.
68min - nariadený nepriamy voľný kop vo vnútri šestnástky posiela Robben tesne vedľa bránky.
79min - Tošič triafa brvno našej bránky.
87min - Boanteng vysúva Robbena, jeho strelu ale Akinfeev vyráža na roh.
90+1min - Elmov priamy kop vyráža Neuer na roh.
90+3min - koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Som veľmi hrdý na svoj tím a teším sa na klube. Získať v Európe desať víťazstiev v rade nie je jednoduché. Tráva bola veľmi klzká a tak to bolo nebezpečné a ťažké. Títo hráči majú charakter. Som s výkonom tímu veľmi spokojný."

Arjen Robben: "Bolo to dnes veľmi ťažké, ihrisko bola klzké, ale sme profesionáli a tak musíme hrať čo najlepšie. Vyhrali sme 3 : 1 a to je dobre. Je to super výkon, vyhrať v Európe desať zápasov v rade. Môže byť hrdí. Ale my nehráme pre rekordy, chceme hrať o titul. Sme veľmi kolektív a som veľmi hrdý na to byť súčasťou tohto tímu."