Víťazná domáca rozlúčka s rokom 2014 - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Víťazná domáca rozlúčka s rokom 2014.

16/12/2014

Po malom odmlčaní tu máme opäť môj blog. Posledný domáci zápas v roku 2014. V tomto duchu sa niesol zápas 16.kola proti Freiburgu. Výsledky v Allianz arene nám prinášali veľkú radosť celý rok, a boli sme v nej prakticky neporaziteľní (aj keď tá prehra - s Realom 0:4 fakt bolela). Tentokrát sa nič iné ako 3 body nečakalo, navyše po fantastickom 2.polčase v Augsburgu mal byť na rade ďalší debakel. Proti súperovi, s ktorým nezvykneme strácať body, doma už vonkoncom nie. Otázkou bolo, či naša obrana a hlavne - Neuer prekonajú rekord a aj po 16 zápasoch budú mať na konte len 3 inkasované góly.

Otáznik pred stretnutím visel nad dvojicou Alonso, Rode. Prvý menovaný predsa len nechýbal v zostave. Po zotavení už aj s Reinom na lavičke. Hoci by sa mohlo zdať, že s pohodlným náskokom v tabuľke začneme zápas v predvianočnom tempe, opak bol pravdou a už od úvodu sme nasadili tempo, ktoré Freiburg nerozdýchal prakticky celý zápas. Aktívne napádanie, kvalitné držanie lopty a festival šancí. Žiaľ vo väčšine prípade zahodených šancí. Po menších šanciach prišla v 25.minúte ďalšia z geniálnych chvíľ X.Alonsa, jeho 50-metrový milimetrový pas však Götze nepremieňa. Bol to jeden z mnoha fantastických zákrokov hosťujúceho brankára, asi hráča zápasu. Potom nás vystrašil Lewandowski, ktorý bol škaredo faulovaný. Cez prestávku bol radšej vystriedaný, ešte pred ňou bohužiaľ musel opustiť trávnik Benatia a naopak po prestávke aj Alonso. Snáď nič vážne. Jednu z 5 či 6 čistých príležitostí 1.polčasu sme predsa len využili. Po osi Alonso-Ribéry-Robben sa tešil tretí menovaný. Netradične hlavou dosiahol presne 100.gól v bavorskom drese. Úžasné štatistiky hráča, ktorého ešte len nedávno, keď sa Guardiola ujal kormidla, videli mnohí už v inom tíme ako nepotrebného hráča. On však stále ukazuje, že je rozdielový hráč v našom tíme. Do kabín sme išli s najtesnejším vedením, ale pocit z hry bol viac ako dobrý. Náš druhý gól padol len po pár sekundách 2.polčasu, autor Müller, a bol to fakt taký ''müllerovský'' gól. Skratka opäť bol tam, kde mal byť a bolo 2:0. Už aj so Schweinsteigerom a po dlhom čase aj so Shaqirim pokračoval dobrý výkon. Naozaj tu sa ukazuje, že aj keď máte držanie lopty 78%, nemusí to byť nudná hádzaná, ako si niektorí stále a stále myslia, že hráme. Samozrejme súper bol taký aký bol, azda náš najslabší v tejto sezóne, lebo jeho hráči boli nuloví, ale aj tak treba vyzdvihnúť prácu Guardiolu a hráčov, lebo jasne cítiť zlepšenie v niektorých oblastiach oproti vlaňajšku. Prispieva k tomu napríklad aj taký Bernat, ktorý sa z ľavej strany dostal azda k 3 tutovkám, ale premiérový gól príde nabudúce. Som si istý, že jeho pôsobenie v Bayerne ho vynesie ešte vyššie, aj keď už teraz v mladom veku ukazuje potenciál. Skvelý brankár Bürki ale nedoprial tentokrát gól. Jeho náprotivok Neuer bol nezamestnaným mužom, svoje kvality nemal šancu ukázať. Zápas tak napriek množstvu striel končí len 2:0. Ale povinnosť splnená, Allianz arena tak mohla vytlieskať svojich miláčikov. Títo naši fanúšikovia si to zaslúžia, aj v tomto zápase bolo povzbudzovanie úžasné. A tak úplne posledný zápas tohto roku, odohráme v Mainzi, kde nám iste pribalia hráči pekný darček. No a potom dlhá predlhá pauza. Ale veľmi potrebná pauza. Tak len na záver - MIA SAN MIA!

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.