Nürnberg

1. FC Nürnberg - FC Bayern

0 :
2 (0 : 1)

Na zápas 20.kola Bundesligy nastupujeme v Norimbergu v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Thiago, Götze, Robben - Mandžukič. Vďaka českej verzii Eurosportu, ktorá vo svojom programe avizovala priamy prenos z nášho zápasu a nakoniec zaradila do vysielania prenos zo zápasu Werder Bremen - Borussia Dortmund sa náš dnešný report začína až od 10 minúty...

10min - domáci striedajú zraneného Chandlera za Anghu. Strela Arjena Robbena letí vysoko nad bránku.
16min - domáci v obrovskej šanci nedokážu dostať loptu do našej bránky. Najprv zakončenie Drmiča bravúrne vyráža Manuel Neuer, následnú dorážku Ginczeka vyráža do bezpečia Alaba.
18min -
0 : 1 Alaba centruje na Mandžukiča a ten aj keď tiesnený dokáže dostať loptu do bránky.
22min - ďalší zranený hráč domácich a ďalšie striedanie. Zraneného Ginczeka strieda Pekhart.
29min - strela Kiyotakeho letí vysoko nad bránku.
32min - priamy kop Robbena zastavuje tyč domácej bránky, následnú dorážku Müllera brvno domácich a so zakončením Mandžukiča si poradí domáci brankár Schäfer.
33min - hlavičku Mandžukiča chytá brankár domácich.
35min - Pekhartova strela letí vedľa našej bránky.
43min - Lahm vidí ŽK za faul na Kiyotakeho.
45+1min - Hloušek vidí ŽK za faul na Rafinhu.

49min -
0 : 2 Mandžukič a Lahm sa vyhnú offsidovej pasci. Mario odcentruje na Philippa a ten s prehľadom posiela loptu do siete.
50min - ŽK pre Pinolu po faule na Mandžukiča.
56min - Robbenova strela triafa tyč domácej bránky a lopta následne od hlavy brankára Schäfera končí na rohu.
64min - Mandžukič vidí za faul ŽK.
65min - Müller vidí za faul ŽK.
72min - Müllera strieda Martínez.
75min - posledné striedanie v domácom mužstve. Hlouška strieda Gebhart.
80min - Robbena strieda Shaqiri.
85min - Mandžukiča strieda Pizarro.
90+2min - Thiagov strelecký pokus letí tesne nad bránku.

Pep Guardiola: "Čoskoro som si uvedomil, prečo Bayern vyhral v posledných šiestich rokoch len raz v Norimbergu. Norimberg má veľmi agresívne mužstvo, hrajú veľmi intenzívne, veľmi rýchlo napádajú a mali dve alebo tri jasné šance. Po góle na 2 : 0 to bolo trochu jednoduchšie. Gratulujem mojim hráčom. Bolo ťažké tu dnes odohrať dobrý zápas, zvlášť pre naše krátke prihrávky. To je dôvod, prečo sme sa snažili hrať viac dlhé lopty na našich hravičkárov ako je Mandžu. Náš postoj bol neuveriteľný."

Philipp Lahm: "Nevstúpili sme dobre do zápasu. To by ale nemalo byť ospravedlnením. Nebolo dobré hrať na krátke prihrávky, pretože Norimberg k nám dobre pristupoval. Museli sme v polovici 1.polčasu reagovať a začali sme nakopávať dlhé lopty. Potom to už išlo lepšie."

Gertjan Verbeek (tréner 1. FC Nürnberg): "Začali sme dobre a hrali sme 20-25 minút vynikajúco. Mali sme aj nejaké príležitosti. Prvý gólom sa to ale zmenilo. To je tiež kvalita, že Bayern dá z jednej šance gól. Potom sme stratili rytmus. 1.polčas nás sl veľa síl, viera v zvrat potom nebola tak veľká. Po rýchlom góle na začiatku 2.polčasu to bolo takmer nemožné."

Markus Feulner (Nürnberg): "Chceli sme byť neustále v pohybe vpred. Chceme hrať útoč a atraktívny futbal, taký ako po dobu prvých 20 minút. Ak by sme tam dokázali streliť gól, zápas by sa vyvíjal inak."