FC Porto - FC Bayern

3 : 1 (2 : 1)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme v Porte na štadióne
Estádio Dragão v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Alonso - Lahm, Thiago - Müller, Lewandowski, Götze.

2min – útočiaci Martínez fauluje Alonsa, hlavný rozhodca nepochopiteľne nechá pokračovať v hre, útočník domácich získa loptu a postupuje sám na Neuera, ktorému neostáva nič iné ako ho zastaviť za cenu faulu, ŽK a penalty.

3min –  1 : 0 nariadenú penaltu bezpečne premieňa Quaresma.
9min – po priamom kope Bernata prehlavičkuje Lewandowski domácu bránku.
11min –  2 : 0 po fatálnej školáckej chybe Danteho, ktorý si ako posledný hráč ukopne loptu, sa k nej dostáva strelec prvého gólu Quaresma a Neuer je opäť bezmocný.
16min – Bernat vidí ŽK po faule na Quaresmu.
28min –  2 : 1 Boatengova prihrávka cez „päťku“ prejde cez oboch stopérov domácich až ku Thiagovi a ten prakticky do prázdnej bránky znižuje skóre.
31min – Casemiro vidí ŽK za faul na Thiaga.
34min – Neuer s veľkou námahou vyráža o brvno a následne chytá strelu Sandra.
37min – Sandro vidí ŽK za faul na Müllera.
38min – Lahm vidí za faul na Casemira, ktorý videl iba hlavný rozhodca, ŽK.
44min – Casemiro „preskočí“ Rafinhu a nebezpečne hlavičkuje nad bránku.
45min – Lewandowski je v šestnástke faulovaný stiahnutím k zemi, penalta sa v tomto prípade žiaľ nepíska.

56min – Rode strieda Götzeho.

57min – Boateng si pri obrannom zákroku takmer strelí vlastný gól, od ktorého nás zachráni iba reflexívny zákrok Manuela Neuera, ktorý loptu vyráža nad bránku.
59min – Lewandowski by zakončoval sám zoči-voči brankárovi Fabianovi, je mu ale odmávaný offside, ktorý v žiadnom prípade nebol.
65min –  3 : 1 ďalšiu fatálnu chybu tento krát „vyrobí“ Boateng, ktorý podbehne centrovanú loptu a Jackson Martínez jeho chybu trestá tretím gólom.
67min – domáci brankár chytá strelu Rodeho.
71min – Rode vidí ŽK za faul na Herreru.
74min – Badstuber strieda Alonsa.
75min – Neves strieda Ólivera Torresa.
79min - Hernâni strieda Brahimiho.
83min – Danilo vidí ŽK za faul na Bernata.
90+3min – hlavný rozhodca ukončí toto trápne divadlo v podaní našich hráčov, aj vo svojom podaní.

Matthias Sammer: "Na tejto úrovni sa takéto chyby trestajú. Je to nepríjemné. Teraz potrebujeme streliť doma 2 góly. Sme plný optimizmu, potrebujeme špičkový výkon, ale sme ho shopní podať."

Pep Guardiola: "Po 2 : 0, sme sa odstali do zápasu a dobre kontrolovali hru. Nie som si úplne spokojný so svojím tímom. Snažili sme o všetko, ale nebolo to ľahké. Porto je fyzicky silný tím. Tretí gól nás dostal späť. Je to zložitý výsledok, ale budeme sa snažiť ho v odvetnom zápase s našimi fanúšikmi otočiť."

Philipp Lahm: "Po horkých 0 : 2 po desiatich minútach, tím ukázal správnu reakciu. Po 2 : 1 sme mohli žiť veľmi dobre. 3 : 1 bol horký gól. To nás bolí. Takto je to ťažké, ale nie nemožné. Teraz nepomôže bedákať, musíme sa pozerať dopredu. Je možné vyhrať doma 2 : 0 a postúpiť. Porte má pre odvetu niekoľko kľúčových hráčov mimo hru. Musíme hrať našu hru, budeme pracovať na veľa šanciach a góloch. Potom máme šancu postúpiť."

Thomas Müller: "To bol nezabudnuteľný začiatok. Po desiatich minútach 2 : 0, bez toho by mal súper nejakú šancu. Potom sme nereagovali zle. Čakali sme na príležitosť a znížili sme na 2 : 1. Čo bola škoda, v druhom polčase, hra bola veľmi rozkúskovaná a nenašli sme našu hru. Porto sa krásne zabarikádovalo. Tretí gól bol tiež hlúpy. Príležitosti na zníženie tam boli. Nebolo by to prvýkrát, kedy by sme si postup vybojovali zápasom doma. Sme optimisti, ale viem, že musíme urobiť veľmi veľa."

Manuel Neuer: "My sme si to predstavoval inak. Neboli sme tak istí v prechodovej fáze asotva sme sa dostávali do šanci. To bol jeden nedostatok. A ostatné chyby čo sme urobili, tieto sa v Lige majstrov trestajú. Vieme, že sme to dnes spoločne pokazili, ale stále ideme ďalej."

Jackson Martínez (kapitán FC Porto): "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, do ktorého musíme dať všetko. Urobili sme to celkom dobre. Nebol som 100 percent fit, ale cítil som sa celkom dobre. Na poslednú chvíľu som sa teda rozhodol, že môžem hrať."