Eintracht-Stadion Braunschweig

Eintracht Braunschweig
- FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na zápas s posledným Eintrachtom Braunschweig, kde kvôli zraneniam vycestuje iba 14 hráčov a 3 dorastenci nastupujeme v základnej zostave: Raeder - Lahm, Martínez, Dante, Boateng - Schweinsteiger, Hojbjerg - Robben, Götze, Ribéry - Pizarro.

12min - Pizarro vysunie prihrávkou za obranu Ribéryho, ktorý sa šikovne vyhne offsidovej pasci, následne ale hľadá lepšie postaveného Robbena, prihrávku ale stihne vypichnúť domáci stopér.
18min - po centri
Elabdellaouiho hlavičkuje osamotený Hochscheidt tesne vedľa bránky.
21min - Ribéryho nepresná strela mieri vedľa bránky.
23min - Robbenova strela letí nad bránku.
26min - strelu
Hochscheidta chytá Lukas Raeder pohodlne do náručia.
27min - strela
Hojbjerga letí vysoko nad bránku.
39min - strela Bolanda letí vysoko nad bránku.

55min - Hochscheidt vidí ŽK za faul na Hojbjerga.
61min -
Hojbjergovu strelu chytá brankár Davari.
65min - Schweinsteigerova strela z voleja letí vedľa bránky.
66min - Dante v poslednej chvíli odhlavičkuje loptu pred Kruppkem, ktorý sa už dostával do zakončenia.
67min - Robben odcentruje rohový kop na Danteho, ten ale hlavičkuje loptu vedľa bránky.
72min - domáceho
Hochscheidta strieda Caligiuri.
73min - striedajú obe mužstvá, Domáci Kratza za Pfitznera a naši Ribéry a Robbena za Mandžukiča a Müllera.
75min -
0 : 1 Götze odcentruje, Pizarro sa uvoľní a prestrelí domáceho brankára Davariho.
76min - Henn vidí ŽK za faul na Madžukič.
83min - strela Bolanda mieri nad našu bránku. Následne domáci vystriedajú Kruppkeho za Ademiho.
86min -
0 : 2 dlhý výkop Lukasa Raedera si nájde Mandžukiča, ten takmer od polovice ihriska postupuje na bránku domácich a vo vhodnom okamihu posiela loptu medzi nohy bezmocného brankára Davariho.
87min -Lahma strieda Weiser.
89min - Schweinsteiger vidí za faul ŽK.
90+2min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Braunschweig hral s veľkým srdcom a vášňou, ale aj tak to nebolo ľahké. Bojovali sme. V 2.polčase sme potom viac kontrolovali hru. Vyhrali sme a sme spokojní."
Philipp Lahm: "Je dôležité, že môžeme ísť domov s dobrým pocitom. To je to, čo robíme. Ovládli sme priestor, najmä v 2.polčase a hrali sme dobrý futbal a urobili sme to veľmi dobre."
Thomas Müller: "Bol to pre nás dobrý test, najmä pokiaľ ide o bojovnosť. Bol to veľmi intenzívny zápas, atmosféra bola skvelá. Neurobili sme žiadne veľké chyby, čo bolo s týmto súperom ťažké. Bojovali sme dobre a navyše sme mali trpezlivosť."
Claudio Pizarro: "Je dôležité, že sme vyhrali pred zápasom proti Realu Madrid. To nám dáva sebadôveru. Skutočnosť, že som strelil gól je pre útočníka vždy dobré. Som rád."
Torsten Lieberknecht (tréner Eintracht Braunschweig): "Ja som na tomto jednom mieste za svoj tím aspoň veľmi šťastný, pretože on ukázal veľké srdce. Snažíme sa do konca, možno prežijeme veci, ktoré vo futbale nemožno vysvetliť. Pepovi Guardiolovi, prajem veľa šťastia v zápase proti Realu Madrid na Bernabeu."