20:30
SGL Arena Augsburg

FC Augsburg - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

V osemfinále Nemeckého pohára sme na bavorské derby proti Augsburgu nastúpili v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Martínez - Robben, Thiago, Kroos, Götze - Mandžukič. Kapitánsku pásku má na ruke Manuel Neuer.

3min - strela Bayera tesne vedľa našej bránky.
4min -
0 : 1 Mandžukič prihráva Robbenovi, ktorý si obhodí Callsen-Brackera, jeho zakončenie ale triafa iba brankára Hitza, odrazenú loptu ale Robben dosleduje a posiela ju do bránky.
13min - Robben sa napriek offsidu rúti sám na brankára Hitza, ktorý ho po odpískaní škaredo fauluje, za čo vidí ŽK. Robben ostáva na zemi, je ošetrovaný a jeho koleno nevyzerá vôbec dobre.
16min - zraneného Robbena streida Müller.
19min - hlavička Hahna mieri do rúk Manuela Neuera.
21min - domáci brankár chytá slabú strelu Mandžukiča. Na opačnej strane si s Hahnovou strelou poradí Neuer.
39min - Verhaegh vidí ŽK.
43min - Götze vysúva Müllera, ktorého v šestnástke pošle k zemi Ostrzolek, penalta sa ale nepíska.

56min - Mandžukičovu strelu z uhla vyráža brankár Hitz.
59min - Alabovu strelu zblokuje domáca obrana.
60min - Hahnova strela mieri do rúk Manuela Neuera.
63min - dvojnásobné streidanie v mužstve domácich. Z ihriska odchádzajú Mölders a Altintop a na ich miesta prichádzajú Bobadilla a Milik.
66min - Götzeho strieda doliečený a do zostavy sa vracajúci Ribéry.
72min - Müller vidí ŽK sa faul na Ostrzoleka.
76min - domáci striedajú Wernera za Holzhausera.
78min -
0 : 2 po rohovom kope Kroosa sa k lopte dostáva Boateng, ktorý posiela center do šestnástky. Na ten najvyššie vyskočí Müller a hlavou posiela loptu do bránky.
80min - Holzhauser triafa v dobrej pozícii iba Neuera.
82min - Bobadilla posiela loptu hlavou nad našu bránku.
86min - Kroosa strieda Hojbjerg.
88min - Ribéryho priamy kop z dobrej pozície mieri vedľa bránky.
90min - nadstavený čas stretnutia budú 4 minúty.
90+4min - koniec zápasu.

Matthias Sammer:
"Samozrejme, že sme zaznamenali vývoj Augsburgu. Tím hrá v Bundeslige úplne stabilne, hráči sú fit, veľa behajú a majú dobré taktické varianty. Preto mám to dnes urobili trochu ťažké. Pôdne podmienky, aby sme mohli hrať futbal, neboli tak celkom jednoduché. Sme veľmi radi, že sme vyhrali zápas proti veľmi dobrému súperovi."

Pep Guardiola: "Okamžite som si uvedomil, že to bude náročná úloha. Augsburg hral veľmi dobre. Hrali agresívne a nedali nám žiadny čas na premýšľanie. Našťastie Arjen dal opäť rýchly gól. Veľká gratulácia môjmu tímu. Náš výkon bol lepší ako v Bundeslige v domácom zápase proti Augsburgu. Opäť sme urobili malý krok vpred."

Thomas Müller: "Vedeli sme, že bežecky to bude v Augsburgu veľmi ťažké. Augsburg má veľmi bojovný, skúsený tím. Ľahké to tu nikdy nebolo, takže to je dôvod, prečo dnes ideme domov šťastní. Bol to dobrý zápas s emóciami a agresiou. Preto sme veľmi spokojní s výsledkom."

Mark Weinzierl (tréner FC Augsburg): "Gratulujem FC Bayern. Ich víťazstvo je v poriadku, pretože Bayern bol lepší, ale aj my sme hrali dobre. Rýchly gól na 0:1 nám trochu nabúral koncept. V 2.polčase bol už Bayern dominantný. Nepodarilo sa nám vytvoriť sto percentnú šancu. Musíme sa zmieriť s porážkou, ale sme si istí, že cesta je správna."

André Hahn (FC Augsburg): "Môžeme opustiť ihrisko so vztýčenou hlavou."