Rozhovor Salihamidzič - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Hasanom Salihamidžičom.
Hasan Salihamidžič... Čo k tomuto menu dodať? Rodák z Jablanice, malého mestečka v bývalej Juhoslávii, dnešnej Bosne a Hercegovine. Narodený 1. januára 1977. Ženatý so španielkou Ester Copado. Tri deti, Selina, Nick a Laura June. Momentálne hráč VfL Wolfsburg. 9 rokov hviezda nášho tímu (1998-2007), 234 zápasov a 31 gólov v našom mužstve. Na konte veľké úspechy, vrátane víťazstva v Lige majstrov s FC Bayern v roku 2001. Obrovský srdcia a bojovník na pohľadanie (niečo ako dnes Ivica Olič). Po 4 rokoch v Juventuse sa "Brazzo", ako Hasana prezývajú najbližší, v lete 2001 vrátil do Bundesligy do dresu VfL Wolfsburg, nášho sobotňajšieho súpera. Chcem ešte poznamenať, že je to hráč, ktorý má v mojom srdci vždy miesto, keďže počas pôsobenia v Bayerne to bol spolu s Carstenom Janckerom môj najobľubenejší hráč, rovnako ako dnes Mario Gomez. Brazzo poskytol rozhovor pre fcbayern.de a ja z úcty k jeho osobe prinášam voľný preklad. Skôr ako pristúpim rozhovoru, chcem povedať ešte jedno: Ďakujeme za všetko Brazzo!!!fcbayern.de: Dobrý deň, Brazzo! Po asi štyroch a pol rokoch sa dostaneš túto sobotu prvýkrát ako hráč do Allianz Arény. Zvláštny moment pre vás?

Hasan Salihamidžič: "Áno, samozrejme, to je celkom jasné. Hral som deväť rokov za Bayern. To je dôvod, prečo sa naozaj teším sa, že sa stretnem so starými spoluhráčmi, fanúšikmi a štadiónom. Stále mám v Mníchove dom, takže je vždy príjemné vrátiť sa domov."

fcbayern.de: Len ako pripomienka, hosťujúca kabína je na ľavej strane...
Salihamidžič: (smiech) "Vďaka za tip!"

fcbayern.de: Ste stále v kontakte s Bayernom?
Salihamidžič: "Stále mám veľmi úzky kontakt s Uli Hoenessom a fyzioterapeutmi Fredi Binderom a Gerry Hoffmanom a mám tam stále pár starých spoluhráčov. Kontakt s Bayernom som nikdy nestratil a nikdy nestratím."

fcbayern.de: V roku 2007 ste odišiel z Mníchova do Talianska. Aké boli časy so "starou dámou" v Turíne?
Salihamidžič: "Bol to skvelý čas a obrovská skúsenosť pre mňa i pre moju rodinu. Cítili sme sa tam veľmi pohodlne, Taliani sú naozaj veľmi príjemný ľudia a zažili sme v Turíne veľa zábavy. Bohužiaľ som bol skoro pol roka zranený, takže som nemohol hrať toľko ako sme dúfali. Ale myslím, že som sa celkom dobre prezentoval a navyše hovorím teraz ďalším jazykom."

fcbayern.de: Prečo ste sa teda vratil do Bundesligy?
Salihamidžič: "Po prvé, chcel som znovu hrať, navyše veľmi rád opäť v Bundeslige. Po druhé, chcel som pomôcť Wolfsburgu, aby sa dostal tam, kde bol dva alebo tri roky skôr."

fcbayern.de: Do akej miery bol argumentom aj tréner Wolfsburgu Felix Magath?
Salihamidžič: "Samozrejme aj to bol dôvod. Vďačím za veľa pánovi Magathovi. On ma, ešte ako amatéra, viedol v juniorke Hamburgeru SV a doniesol ma tiež medzi profesionálov. Potom sme pracovali veľmi úspešne v Mníchove, kde sme získali 2x double."

fcbayern.de: Vlci (Wolfsburg) priviedol počas zimnej prestávky osem nových hráčov. Aká veľká je vaša nádej, že budete zbierať viac bodov v druhej polovici ako v prvej polovici Bundesligy?
Salihamidžič: "Myslím, že šance sú dobré. Všetci nový hráči urobili dobrý dojem a ja verím, že nám pomôžu dosiahnuť naše ciele v tejto sezóne."

fcbayern.de: Ste profesionál od roku 1995 a ako hráč ste vyhral takmer všetko, čo môže vyhrať futbalový klub. Čo bolo za všetky tie roky najlepšie a čo najhoršie?
Salihamidžič: "Samozrejme, každý jeden titul, majstrovská trofej, či pohár sú skvelý zážitok a niečo celkom zvláštne. Najlepší moment bol určite v Milane v roku 2001, kedy sme vyhrali Ligu majstrov. Po trpkej porážke o dva roky skôr v Barcelone to bolo pre náš tím, ale aj pre celý klub veľké oslobodenie. Najhorší moment... možno roztrhnutý skrížený väz... Ja neviem, či chcem zdôrazniť nejaký moment, pretože vždy som sa futbalom bavil a ešte som v tom stále celým srdcom."

fcbayern.de: V lete sa vám končí zmluvu. Už viete čo ďalej?
Salihamidžič: "Ja by som určite chcel hrať ešte jeden alebo dva roky. Pracoval som v poslednej dobe veľa a cítim sa fit. A ja som ešte mladý a sladký (smiech). Či už to bude vo Wolfsburgu, uvidíme v najbližších niekoľkých mesiacoch. Teraz sa zameriavam iba na to, aby sa tento tím bude úspešný. Po skončení kariéry budeme určite žiť v Mníchove, to je isté. Pretože moje deti sa tu narodili, pretože sú tiež niekedy budú chodiť do školy. "


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist