Návšteva u pápeža - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015


Návšteva u pápeža.22/10/2014

Dnes o 11:00 vyrazili naši chlapci z hotela, oblečený vo svojich klubových oblekoch, na cestu do Vatikánu. Tam ich na súkromnej audiencii prijal pápež František. Očakávania z návštevy boli veľké. Autobus zastal na dvore Vatikánu. V pápežskom paláci, sídle pápeža, čakali na stretnutie so Svätým otcom. Keď pápež konečne prišiel, nadšene sa vyjadril o víťazstve v Ríme: "Včerajší zápas bol krásny. Futbal je dobrá a zdraviu prospešná hra a jeho tímovosť je dobrým príkladom pre deti."

Karl-Heinz Rummenigge a Karl Hopfner srdečne v taliančine poďakovali za pozvanie: "Je to pre nás veľká česť."
A
ko darček dostal pápež loptu s podpismi všetkých hráčov a prísľub, že Bayern odohrá budúci rok charitatívny zápas, ktorého výťažok venuje pápežovi na charitatívne účely. Malo by sa jednať približne o milión eur. Hlava katolíckej cirkvi dostala ešte od kapitána Philippa Lahma a Manuela Neuera dres s číslom 1 a menom "Franziskus".

Pápež porozprával o tom, ako videl
finále Majstrovstiev sveta v Mexiku v roku 1986 a ako videl hrať Karla-Heinza Rummeniggeho. Následne dostali všetci ruženec. "Bolo to veľmi pôsobivé pre nás pre všetkých, sme radi, že sme to mohli zažiť," povedal Philipp Lahm. David Alaba hovoril o "neuveriteľnom dojme" a o "jednom z najväčších zážitkov v mojom živote."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist