24/11/2012
15:30

FC Bayern - Hannover 96

5 : 0 (3 : 0)

V 13.kole Bundesligy sme na domácom štadióne privítali mužstvo z Hannoveru. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, Robben - Pizarro.

3min -
1 : 0 Müllerovu strelu asi z 20 metrov, vyráža brankár Zieler na roh. Ten rozohráva Kroos, ktorý centruje loptu na Schweinsteigera, ten ju hlavou predlžuje na Martíneza a ten krásnymi nožničkami otvára skóre a strieľa svoj prvý bundesligový gól.
6min - Mandžukič po prihrávke od M
üller centruje pred bránku na Ribéryho, Franck ale na loptu nedosiahne.
10min - Kroosov strelecký pokus asi z 18 metrov mieri vedľa bránky.
11min - strelu Schmiedebacha vyráža Neuer na roh.
12min - Kroos v dobrej šanci vychytá brankár Zieler.
21min - nebezpečnú strelu Stindla chytá Manuel Neuer.
23min - Mandžukič vidí ŽK.
24min -
2 : 0 center Lahma z prvej trafí Kroos nechytateľne presne k pravej tyči Zielerovej bránky.
37min -
3 : 0 Schweinsteiger vystihne rozohrávku hostí, prihráva Müllerovi, ktorý potiahne rýchly protiútok a prihráva Ribérymu. Franck si obhodí obrancu a bezpečne skóruje.
38min - Schweinsteiger vidí ŽK.
41min - hostia striedajú Schmiedebacha za Schulza.
43min - Sobiech vidí ŽK.

46min - hostia cez polčasovú prestávku vystriedajú Sobiecha za Abdellaoueho.
55min - Stindl vidí ŽK.
57min - po kombinácii dua Ribéry - Müller, sa k lopte dostáva Kroos, jeho strela je ale zblokovaná.
60min - po centri Lahma a hlavičke Mandžukiča končí lopta v náručí brankára Zielera.
63min -
4 : 0 na priamy kop Kroosa najvyššie vyskočí Dante a hlavičkou prekonáva Zielera, strieľa svoj prvý gól v tejto sezóne.
64min - strelu Dioufa pohotovo vyráža Manuel Neuer.
66min - Mandžukiča strieda Gomez.
67min -
5 : 0 po odkope od bránky hostí, získavame na polovici ihriska loptu. Kroos vysúva Maria Gomeza, ten si proradí s Hagguim a po pár sekundách na ihrisku prekonáva brankára Zielera, svojim prvým gólom v tejto sezóne.
69min - strela Stindla končí v náručí Neuera.
70min - Schweinsteigera strieda Tymoshchuk.
73min -  strelu Gomeza vyráža Zieler, ktorý si poradí aj s 2 dorážkami Francka Ribéryho.
74min - M
üller si vymení loptu s Ribérym, ocitne sa sám zoči-voči Zielerovi, ten ho však vychytá.
76min - M
üllera strieda Shaqiri.
77min - Gomezovu strelu nohou vyráža brankár Zieler.
79min - Dioufa strieda Nikči.

Jupp Heynckes:
"Vyhrali sme zaslúžene a odohrali sme skvelý zápas. Od začiatku sme boli dostatočne agresívny. Vysoká koncentrácia bola potrebná, najmä v defenzíve. Tím ukázal, že dokáže brilantne hrať celých 90 minút."

Philipp Lahm: "Dnes to bol pre nás veľmi, veľmi dobrý zápas. Od začiatku sme si vytvorili tlak. Po polčase to bolo 3 : 0, môžeme byť veľmi spokojní. V stredu vo Freiburgu musíme opäť zvíťaziť, bude to ale ťažké. V posledných rokoch vo Freiburgu je to vždy ťažké, preto musíme od začiatku hrať rovnako ako dnes."

Mario Gomez: "Je to krásny pocit hrať po tak dlhej dobe a navyše streliť gól. Bolo to šialenstvo, pretože prišli pocity šťastia a vy si uvedomíte, aký dôležitý je pre vás futbal. To bol obrovský vrchol pre mňa. Stále sa snažím pracovať čo najlepšie. Teraz je dôležité, udržať víťaznú sériu do Vianoc. Mám vieru, že robíme všetko správne."

Dante: "Museli sme reagovať na 2 posledné remízy. Bolo to dôležité víťazstvo, ale teraz sa musíme sústrediť na stredu."

Mirko Slomka (tréner Hannover 96):
"Nemôžeme urobiť takéto do očí bijúce chyby jednotlivcov a takto skoro dostať gól. Proti tímu tejto triedy sa to nesmie stať. To je neuveriteľné. Potom je veľmi ťažké vrátiť sa do zápasu. Prehrali sme veľkým rozdielom triedy. Gratulujem Bayernu."

Steve Cherundolo (kapitán Hannover 96): "Vstúpili sme do zápasu zle, ale mali sme niekoľko dobrých fáz v 1.polčase. Pri góloch sme zaspali, to sa nesmie stať a ak tak urobíte v Mníchove, nemáte žiadnu šancu."