Sústredenie Doha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Sústredenie Doha.


02/01/2012


Máme tu nový rok a s ním aj koniec zimnej dovolenky. Dnes ráno o 9:00 nabral náš A-team z mníchovského letiska, lietadlom spoločnosti Lufthansa, smer katarská Doha. Po 5 a pol hodinovom lete ich Katar privítal teplotou 20 stupňov a na letisku ich čakal uvítací výbor s kvetinami. Najväčšej pozornosti sa dostalo Arjenovi
Robbenovi. Po 30min trvajúcej ceste autobusom dorazilo mužstvo do prechodného domova, hotela The Grand Heritage. Ten je postavený vo viktoriánskom štýle. Tam na nich už čakali Mario Gomez, Anatoliy Tymoshchuk a Takashi Usami, ktorí sa k mužstvu po dovolenkách pripojili priamo v Dohe. V utorok ráno by mali doraziť aj brazílčania Gustavo a Rafinha. V bezprostrednom susedstve hotela je centrum Aspire Academy for Sports Excellence, v ktorom budú chlapci trénovať. Celé stredisko je v prevádzke iba rok, má 7 ihrísk a preinvestovala sa tam 1 miliarda USD. Zatiaľ je naplánovaný na 07/01/2012 jeden prípravný zápas proti egyptskému Al Ahly Kairo (Káhira). Večer absolvovalo mužstvo tréning, ktorý sa však kvôli meškajúcej batožine, začal o 2 hodiny neskôr. V tomto prostredí ostáva mužstvo do 09/01/2012, keď odlieta do Dillí na priateľský zápas proti reprezentácii Indie. Návrat do Mníchova je plánovaný na 11/01/2012.


03/01/2012

Krátko po 10:00 (miestneho času), nastúpili chlapci na utorkovú tréningovú jednotku. Do nej sa zapojil už aj Luiz Gustavo, ktorý pristál v pondelok večer v emirátoch. Dostal povolenie od Bayernu prísť o niečo neskôr, aby mohol osláviť so svojou rodinou v Brazílii nový rok. Rovnako ako Rafinha. Ten ale ešte v Katare stále nie je. Vysvetlenie prečo, poskytol športový riaditeľ Christian Nerlinger v rozhovore pre FCB.tv: "Vyskytli sa problémy medzi Brazíliou a Katarom, pokiaľ ide o víza. Nie je to ale jeho vina. Tento problém je nateraz vyriešený, ale Rafinha teraz musí cestovať do Dohy cez Frankfurt. Večer by sa mal pripojiť k tímu. jeho príchod je plánovaný na 19:55. Tréner Jupp Heynckes pochválil Brena: "Užíva si tréningy, je plne integrovaný a prijatý do tímu. Má pred sebou ešte dlhú cestu, ale ak pod mojím vedením bude pokračovať v tvrdej práci, môže byť lepší ako inokedy." Dopoludňajší tréning trval skoro 2 hodiny. Nasledovala sprcha, obed a popoludňajší odpočinok. Druhá tréningová jednotka bola na programe o 17:30. Obloha bola zatiahnutá, fúkal nárazový vietor. Kopačky sa menili za bežeckú obuv. Mužstvo sa delilo na 3 skupiny a nasledovalo naberanie kondície - beh na 5 x 1500m. Každý úsek sa končil šprintom a skokmi. "Je to ako Majstrovstvá sveta v atletike," žartoval Bastian Schweinsteiger, ktorý po zranení kľúčnej kosti už trénuje bez úľav. Jupp Heynckes: "Všetci hráči na mňa po prestávke pôsobia dobrým dojmom. Musíte byť hladní po úspechu, inak je vám táto drina na nič. Prostredie je vynikajúce, všetci sú veľmi motivovaní."

04/01/2012

Streda sa niesla v znamení 2 tréningových jednotiek o 10:00 a 16:30 (miestneho času). Obom dominovala práca s loptou. Po včerajších ťažkých behoch, ale dnes paradoxne nikto nemal ťažké nohy. S tímom dnes už trénoval aj Rafinha, ktorý do Dohy dorazil neskoro večer. Dnes sa dohodol aj ďalší prípravný zápas. Zajtra 05/01/2012 o 17:30 si chlapci zmerajú sily s SC Al-Sailiya. Klub z druhej katarskej ligy trénuje Uli Stielike, ktorý s Juppom Heynckesom hral v 70-rokoch v M
önchengladbachu. Na včerajšom podvečernom tréningu sa ešte udiala zaujímavá vec. Potom, ako chlapci odbehli 4x1500m okruh, vtipkoval fitness tréner Thomas Wilhelmi: "Tak chlapci, teraz pod šesť minút." Arjena Robbena a Anatoliya Tymoshchuka toto podpichovanie správne vyhecovalo. Obom pri dobehu namerali čas 5:45 a to bolo takmer na konci zhruba dvojhodinového tréningu. Arjen a Anatoliy rešpekt!

05/01/2012

Na dnes mali naši chlapci naplánovaný zápas proti SC Al-Sailiya. Domáci druholigový tím dokázal vzdorovať iba prvú polhodinku, potom sa spustila nevídaná kanonáda. Veď posúďte sami:

SC Al-Sailiya - FC Bayern 0 : 13 (0 : 3)
 
FC Bayern: Neuer (46. Butt) - Boateng (46. Rafinha), van Buyten (46. Breno), Badstuber (46. Gustavo), Lahm (46. Contento) - Tymoshchuk (46. Alaba), Schweinsteiger (46. Pranjic) - Robben (46. Usami), Kroos (46. Olič), Müller (46. Ribéry) - Gomez (46. Petersen)

Góly: 0 : 1 Robben (36.), 0 : 2 Gomez (37.), 0 : 3 Müller (45.), 0 : 4 Olič (52.), 0 : 5 Petersen (54.), 0 : 6 Olic (62.), 0 : 7 Ribéry (73.), 0 : 8 Olic (74.), 0 : 9 Ribéry (77.), 0 : 10 Contento (78.), 0 : 11 a 0 : 12 Olič (82., 84.), 0 : 13 Petersen (85.).

  


06/01/2012

Po doterajších dvojfázových tréningoch a včerajšom prípravnom zápase, sa dnes v Dohe trénovalo iba doobedu. Tréner Jupp Heynckes dal chlapcom na poobede voľno a každý mohol tráviť voľný čas ako chcel. V sobotu ráno je na programe ďalší tréning pred večerným druhým priateľským zápasom, tentoraz proti egyptskému Al-Ahly Kairo (Káhira).

07/01/2012

Dnes naši chlapci odohrali ďalší prípravný zápas. Podvečer im bol súperom egyptský tím Al-Ahly Kairo. Výsledok už nie je tak jednoznačný ako v prvom zápase, napriek tomu sme si pripísali ďalšie víťazstvo. Dlho to však vyzeralo na remízu. Tú, nakoniec v nadstavenom čase, po chybe brankára, odmietol Ivica Olic. Strelec dnešných oboch gólov. Mimochodom
, Ivica v dvoch zápasoch strelil 8 gólov. Super Ivica. Trvalo teda do 31min, kým sme išli do vedenia, keď peknu kombináciu Robbena a Kroosa zakončil prvým gólom Olic. Krátko pred polčasom, ešte zahodil šancu po prihrávke Müllera. V nadstanevom čase mali ešte šance Robben a Müller. Manuel Neuer sa v prvom polčase nudil. Najväčšiu šancu egypťanov, ktorú mal Abdall Saied po chybe Boatenga, nakoniec sám Jerôme napravil. Po prestávke v 48min, najprv Hossam Ghali zahodil v 48min šancu. O minútu neskôr sa už ale Barakat zorientoval lepšie a vyrovnal na 1-1. Naše ďalšie šance mali Schweinsteiger a Olic (52min) a opäť Olic. Ten nakoniec, po spomínanej chybe brankára, strhol víťazstvo na našu stranu. Dnes nehral Frank Ribéry, ktorý sa sťažoval na mierne bolesti chrbta. Ivica Olic dnes odohral super zápas, okolnosti jeho príchodu na ihrisko ma ale poriadne vyľakali. Striedal Maria Gomeza, ale už v 11min. Mario sa sťažoval na bolesť palca na pravej nohe, striedaný však bol podľa dostupných informácií iba čisto z preventívnych opatrení a nemalo by sa jednať o vážnejšie zranenie.

Al-Ahly Kairo - FC Bayern 1 : 2 (0 : 1)
  
FC Bayern:   Neuer - Boateng (72. Rafinha), Van Buyten, Badstuber, Lahm (81. Lahm) - Tymoshchuk (66. Gustavo), Schweinsteiger (70. Alaba) - Robben, Müller, Kroos (80. Pranjič) - Gomez (11. Olič)
Rozhodca: Faisal Abdullah (Katar)
Divákov:    8.000
Góly: 0 : 1 Olič (31.), 1 : 1 Barakat (49.), 1 : 2 Olič (90+4.)
Žlté karty: Ashour, Soliman / Tymoshchuk

  

08/01/2012

Včera mňa (a určite nie len mňa) vyľakalo skoré striedanie Maria Gomeza, v zápase proti Al-Ahly Kairo, pre bolesť nohy. V nedeľu ráno však absolvoval plnú treningovú jednotku a večer 43 minút prípravného zápasu. Zdá sa, že striedanie bolo naozaj iba preventívne. Bastian Schweinsteiger sa sťažoval na miernu bolesť so šľachou na kolene. Bastian Schweinsteiger: "Pri zápase som to včera necítil, pravdepodobne je to dôsledok vysokej záťaže v tomto týždni." Individuálne na stacionárnom bicykli trénoval Ivica Olič, ktorý cítil dôsledky nakopnutia lýtka zo zápasu proti Káhire. Podvečer chlapci, ktorí dostávajú menej príležitostí, odohrali ešte stretnutie na 2x30min proti U19 ASPIRE Academy. Vyhrali ho 0 : 5, keď sa piatimi gólmi blisol Takashi Usami. Príležitosť v zápase dostal aj 17-ročný mládežnícky talent Emre Can, pre ktorého bolo toto sústredenei s A tímom zaiste krásnym darčekom k 18 narodeninám, ktoré oslávi 12. januára. Večer sa mužstvo pobalí, pretože hneď ráno odlieta do New Delhi (Dillí) do Indie. Tam bude v utorok doobedu hosťom na Auto Expo, ktoré sa v New Delhi koná od 7. do 11. januára. V utorok podvečer (18:00 miestneho času, 13:30 GMT) odohrá priateľský zápas proti národnému tímu Indie. Po zápase o 1:30 miestne času je naplánovaný spiatočný let do Mníchova. Tréner Jupp Heynckes na záver sústredenia v Dohe vyslovil zaujímavú vetu: "Nikdy počas svojej dlhej kariéry, som nezažil takú vynikajúcu prípravu!"

U19 ASPIRE Academy - FC Bayern 0 : 5 (0 : 0)

FC Bayern:
Butt - Rafinha, Breno, Gustavo, Contento - Usami, Alaba, Pranjic, Ribéry - Petersen, Gomez (43min - Emre Can)
Góly: Usami (38., 41., 43., 48., 57.)09/01/2012

Dnes sa chlapci presunuli s Kataru do Indie. Presne o 17:00 miestneho času, špeciál firmy Lufthansa, let LH 2571 pristál po dobrých troch hodinách letu na letisku v Dillí. Okamžite po pristátí išli tréner Jupp Heynckes, kapitán Philipp Lahm a Bastian Schweinsteiger na tlačovú konferenciu pred asi 150 novinárov. Po tomto bola pre celý sprievod na programe večera, ktorú organizoval partner Bayernu firma Audi. V utorok podvečer (18:00 miestneho času, 13:30 GMT) sa odohrá, už spomínaný priateľský zápas proti národnému tímu Indie. Zostrih zo stretnutia odvysiela o 18:00 nášho času nemecká televízna stanica SAT1.10/01/2012

Indické Dillí, je o niečom inom ako katarská Doha. Na vlastné oči sa o tom presvedčili aj naši chlapci. Rozdiel bol neskutočný. Po luxuse a okázalosti, videli zrazu chaos a biedu. Pri presune autobusom do hotela bolo možné vidieť chatrče z vlnitého plechu, horiaci oheň, hladujúce deti, ľudí žijúcich na pokraji biedy a samozrejme, aj pre Indiu typické voľne pobehujúce kravy. Tie su v tejto krajine považované za posvätné. V utorok doobedu (11:00 miestneho času) tréner Jupp Heynckes naordinoval hráčom voľný tréning v hoteli. Cieľom tréningu bol strečing a na zábavu si chlapci zahrali nohejbal.Až neskôr prišli Mario Gomez, Thomas Müller, Holger Badstuber a J
örg Butt, ktorý sa zúčastnili Auto Expo, ako  hostia na pozvanie Audi. Tam asi hodinu rozdávali rozhovory a fotili sa. Sprevádzali ich členovia predstavenstva Audi Frank Drewes a Thomas Sigi.

Podvečer sme odohrali zápas proti reprezentácii Indie. Ten bol zároveň slávnostnou rozlúčkou s 35-ročnou domácou hviezdou Baichungom Bhutiom. Zvíťazili sme s prehľadom 0:4, keď sa o zápase aj samotnom výsledku rozhodlo už v prvom polčase.

Prehľad gólov:


14min -
0 : 1 spätnú prihrávku Müllera z bránkovej čiary posiela Mario Gomez slabou strelou do bránky.   
29min -
0 : 2 Robben posadí mäkučký center na Müllerovu hlavu a ten zvyšuje skóre.
37min -
0 : 3 Thomas Müller si posadí domáceho obrancu a ľavačkou obstrelí brankára aj dobiehajúceho stopéra.
43min -
0 : 4 Bastian Schweinsteiger je späť. Po tom čo mu Gomez spätnou prihrávkou nabije, posiela loptu nádhernou strelou do šibenice bránky.  

reprezentácia Indie - FC Bayern 0 : 4 (0 : 4)
 
FC Bayern: Neuer - Rafinha (61. Pranjič), Boateng (46. Breno), Badstuber (46. Gustavo), Lahm (61. Contento) - Tymoshchuk (46. Alaba), Schweinsteiger - Robben (61. Usami), Müller (46. Olic), Kroos (46. Ribéry) - Gomez (61. Petersen)
Rozhodca: Santosh Kumar (Indien)
Divákov: 35 000

Mužstvo sa vracia do Mníchova, ďalší tréning je naplánovaný na štvrtok 12/01/2012 o 15:00.


11/01/2012

Po 8 hodinách letu pristál špeciál Lufthansy s našimi chlapcami na mníchovskom letisku. Vyzerali vyčerpane, svoju stopu zanechalo zaiste aj sústredenie, ale najmä nočný presun. Nie každému sa totižto počas letu podarilo zaspať. Jupp Heynckes: "Máme za sebou vynikajúci tréningový kemp. Sme všetci veľmi unavení, ale to je normálne po tak náročnom programe." Veľa času na oddych ale neostáva. V tréningoch sa pokračuje už vo štvrtok poobede o 15:00. V piatok sú tréningy o 10:00 a 16:00, v sobotu o 11:00 a v nedeľu je na programe posledný prípravný zápas pred štartom Bundesligy. Cestujeme do Erfurthu, kde nám o 14:00 bude súperom domáci 3-ligový RW Erfurt. Jupp Heynckes: "To je opäť veľmi dôležitý test pre štartom ligy." 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist