Rozhovor Gomez - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Mariom Gomezom.Mario Gomez poskytol pre posledné vydanie Bayern-Magazin rozhovor. Na stránke fcbayern.de sa objavila časť tohto rozhovoru. Prinášam jeho voľný preklad.

Bayern-Magazin: Myslel by ste si, asi pred rokom, že budete pánom rekordov?
Gomez: "To je ťažké povedať. Ale bol som schopný správne sa zaradiť aj v zlých fázach a teraz je to pre mňa dobré. Ani vtedy to nebolo také zlé, ako to často krát vyzeralo. Bolo tam ale veľa okolností, ktoré viedli k tomu, ako to je teraz, že zažívam veľmi dobré časy."

Bayern-Magazin: Napriek tomu, musí to byť dobré, ak o niekom hovorí Ottmar Hitzfeld, že je tak dôležitý pre Bayern ako Messi pre Barcelonu alebo Willy Sagnol hovorí, že ste jediným hráčom Bayernu, ktorého nemožno nahradiť.
Gomez: "Jasné! Ottmar Hitzfeld to nie je len tak niekto, ale je to absolútny odborník. Videl už obrovské množstvo hráčov, preto majú jeho slová úplne odlišný význam. To isté platí pre Willyho. Keď o mne takýto ľudia takto hovoria, som hrdý a ukazuje mi to, že som na správnej ceste. Budem sa snažiť udržiavať túto úroveň a zlepšovať sa ešte viac."

Bayern-Magazin: Ak sa ale pozriete na vašu úspešnosť, tak to rozhodne nebude jednoduché. V kalendárnom roku 2011 ste strelili 29 gólov v 30 ligových zápasoch ...
Gomez: "Pravda, úspešnosť je až neuveriteľne vysoká. Ak teraz zápas alebo dve nedám gól, ľudia už začínajú strácajú trpezlivosť. Všetci vás sledujú ak ste úspešný, takže musím niesť zodpovednosť. Dúfam, že zostanem fit a budú sa mi vyhýbať zranenia, lebo ja som vždy hovoril, keď som zdravý a fit, môžem hrať dobre a dosiahnuť ciele."

Bayern-Magazin: Ribéry, Robben, Müller, Kroos a Schweinsteiger - keď sa pozriete kto každý s vami hrá,  ľudia môžu tiež povedať, že ako útočník jednoducho musíte dávať góly.
Gomez: "Iste. Pozrieť sa na nejaké góly je jednoduché, pretože som na konci reťazca. Ale musíte mať nejakú kvalitu, aby ste bol tam, kde príde lopta a mne sa to v posledných rokoch darí."

Bayern-Magazin: Trénerovi Juppovi Heynckesovi sa pripisuje veľký podiel na súčasných úspechoch. Aký je váš vzťah k nemu?
Gomez: "V prvom rade je to veľmi, veľmi príjemné s ním pracovať, máme veľmi dobré pracovné vzťahy. Ale len preto, že je veľmi ľudský, to neznamená, že ma len tľapká po ramene. Vidí sám seba ako súčasť celku a samozrejme dáva mu aj smer. Je veľmi, veľmi náročný na našu každodennú prácu, je to absolútny profesionál. Má prirodzenú autoritu a nemusí nič na silu presadzovať. Rešpektuje každého hráča, každý hráč rešpektuje jeho prácu. Celý tím s ním má jednoducho vynikajúce vzťahy."

Bayern-Magazin: Christian Nerlinger hovoril po vašom hattricku v zápase proti Neapole o dokonalej hre. Podľa vášho názoru to bola dokonalá hra?
Gomez: "Nie. Prvá polčas proti Neapoli bol určite veľmi blízko, ale v druhom polčase sme už nehrali tak dobre. Keby sme udržali vysoké tempo, určite by vyhrali päť alebo šesť ku jednej. Takto to bolo znovu naozaj tesné."

Bayern-Magazin: Teraz už hráte za Bayern dva a pol roka. Je pre vás už Mníchov niečo ako domov?
Gomez: "Áno, môj druhý domov v každom prípade. Súkromne som sa cítil od začiatku v tomto meste dobre. Mám všetko, čo som si predstavoval pre dobrý život. Páči sa mi mentalita ľudí, je tu mnoho krásnych miest. Bez ohľadu na to, čo sa stane v mojej futbalovej kariére, neďalej by som chcel žiť v Mníchove."

Bayern-Magazin: Takže by ste nebol proti predĺžení vašej zmluvy, ktorá vyprší v roku 2013, alebo?
Gomez: "Sú tam vždy dve strany, ale nie je dôvod, aby som sa premýšľal o inom klube. Chcem tu zostať tak dlho, ako to pôjde a urobím všetko pre to, aby ich to bola ešte dlhá cesta."

Bayern-Magazin: Znie to tak trochu ako keby ste chcel ostať v Bayerne na vždy...
Gomez: "Samozrejme, že tu chcem zostať. nie len kvôli mestu, ale predovšetkým pre športové dôvody. Kvalita tímu je veľmi vysoká aj v medzinárodnom meradle. Pokiaľ ide o celú štruktúru a organizáciu FC Bayern tak je to určite jeden z najlepších klubov na svete. Ako som už povedal, chcem ostať tak dlho, ako budem potrebný, nie je dôvod, aby som šiel inam."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist