15/09/2012
15:30

FC Bayern - 1.FSV Mainz

3 : 1 (2 : 0)

Na bundesligový zápas po preprezentačnej prestávke nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Shaqiri - Mandžukič.

2min -
1 : 0 Müller vnikne do šestnástky a posiela prihrávku pred bránku na úplne voľného Mandžukiča, ktorý už loptu bez problémov dopraví do siete.
10min - po centri Shaqiriho nebezpečne hlavičkuje Thomas Müller.
13min -
2 : 0 Badstuber posadí centrovanú loptu na hlavu Bastiana Schweinsteigera a ten zvyšuje skóre.
14min - Müllerova strela tesne nad brvno.
37min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádzajú Caligiuri a Risse a prichádzajú Soto a Szalai.
40min - Kirchhoff vidí ŽK.
45min - koniec 1.polčasu.

47min - po zmätkoch v našej obrane sa k lopte dostáva Soto, jeho strelu našťastie Boateng zblokuje na roh.
50min - so strelou Shaqiriho si poradí brankár Wetklo.
52min - Shaqiriho nebezpečný priamy kop, bez gólového efektu.
56min - Kroosovu strelu chytá brankár Wetklo.
59min -
2 : 1 Dante je neskoro pri lopte a fauluje Baumgartlingera, hlavný rozhodca píska penaltu, ktorú Szalai bezpečne premení.
60min - Gustavo vidí ŽK.
65min - Danteho hlavička po priamom kope Kroosa len tesne míňa bránku hostí.
66min - vo veľkej šanci ani Shaqiri, ani Kroos a ani Mandžukič nedokážu dopraviť loptu do bránky.
71min - Shaqiri triafa iba bočnú sieť.
75min - Shaqiriho strieda Martínez.
79min - hostia striedajú Choupo-Motinga za Ivanschitza.
80min - strelu Kroosa vyráža brankár Wetklo.
85min - Bungert vidí ŽK.
88min - Mandžukiča strida Pizarro.
90+1min - prihrávku Kroosa na Müllera zblokuje v poslednej chvíli Noveski.
90+2min -
3 : 1 v druhej minúte nadstavenia posiela Martínez center krížom cez šestnástku a Toni Kroos loptu z prvej nádherne trafí a posiela ju do rohu bránky. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Jupp Heynckes: "Dobre sme vstúpili do zápasu a v prvej polhodine sme hrali vynikajúci futbal. Potom sme boli príliš pasívny a nechali sme súpera hrať. Mainz veril v seba a bojoval. Ku koncu zápasu, sme sa potom chopili kormidla, vypracovali sme si veľa šancí, a zaslúžene sme vyhrali."

Philipp Lahm: "Mali sme fázy, v ktorých to nebolo ono, ale inak môžeme byť veľmi spokojní. Prvý polčas bol veľmi, veľmi dobrý. Potom sme potrebovali streliť gól na 3 : 0, no namiesto toho bolo zbytočne 2 : 1."

Mario Mandžukič: "Je to v súčasnej dobe veľa zábavy. Nechceli sme Mainz podceniť. Navyše to nebolo po reprezentačnej prestávke vôbec jednoduché, pretože veľa hráčov cestovalo po celom svete."

Thomas Tuchel (tréner Mainz): "Sme nesmierne nešťastný. Zápas bol takmer na začiatku rozhodnutý. Po prestávke sme nabrali viac odvahy. Na jednej strane sa hnevám, na druhej strane, je to pre Mainz od Bayernu prijateľný výsledok."

Christian Wetklo (brankár Mainz): "Ak v prvých sekundách prehrávate, to robí veci tu v Mníchove oveľa jednoduchšie."