20/08/2011
15:30

FC Bayern - Hamburger SV

5 : 0 (3 : 0)

V 3.kole Bundesligy sme odohrali na domácom štadióne 93. derby Sever proti Juhu. Nastupujeme v zostave: Neuer -  Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Robben - Gomez

2min - Gomezovu strelu chytá brankár Drobný.
7min - ŽK pre Aoga.
8min - po centri Ribéryho mieri Robbenova hlavička do rúk Drobného.
13min -
1 : 0 na PK Robbena najvyššie vyskočí Daniel van Buyten a nedáva Drobnému šancu zasiahnuť.
17min -
2 : 0 na strelu Müllera nedosiahne Gomez, k lopte sa dostáva Ribéry, kľučkami vycvičí domáceho stopéra a prízemnou strelou posiela loptu do rohu bránky.
26min - Ribéryho strela zblokovaná obranou hostí.
29min - strelu Diekmeiera vyráža Neuer na roh.
32min - ŽK pre Westermanna po faule na Müllera. Po následnom PK Robbena vyráža Gomezovu hlavičku reflexívnym zákrokom Drobný.
34min -
3 : 0 Robben vniká do šestnástky a nádherne prelobuje bezmocného brankára Drobného.
37min - Mancienne vidí ŽK po faule na Robbena.
43min - po Robbenovom centri, končí strela Müllera na tyči Drobného bránky.
45min - Müller si krásne hodí loptu medzi 2 obrancov hostí a postupuje sám na brankára Drobného, ten ale jeho strelu vystihne a loptu vyrazí.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

48min - ŽK pre Tymoshchuka po faule na Jarolíma.
51min - po prihrávke Gomeza, Müller z prvej zle trafí loptu a tá letí vedľa bránky.
54min - po prihrávke Ribéryho, Tymoshchuk tvrdo vystrelí, ale jeho strela letí tesne vedľa spojnice bránky.
55min - po faule na Rafinhu vidí Jansen ŽK.
57min -
4 : 0 po prihrávke Müllera sa konečne presadí aj Mario Gomez, ktorý presne skulinkou medzi tyčou a brankárom Drobným pošle loptu do siete.
59min - po strele Ribéryho, Drobný iba vyráža loptu, pri následnej dorážke sa lopta zapletie Gomezovi medzi nohy a tak ju nedokáže dopraviť do bránky.
64min - po spätnej prihrávke Lahma letí lopta z kopačky Müllera vedľa bránky.
66min - striedame. Odchádza Robben a prichádza Alaba.
67min - dvojnásobné striedanie v drese hostí. Odchádzajú Diekmeier a Töre, prichádza Tesche a Kačar.
70min - ŽK pre Rafinhu po faule na Jansena.
71min - striedame. Odchádza Ribéry a prichádza Olič.
72min - po prihrávke Alabu letí Gomezova strela vysoko nad bránku.
74min - Müllerova nepresná strela letí vysoko nad bránku.
76min - striedame. Odchádza Gomez a prichádza Petersen.
80min -
5 : 0 hlavičku Oliča zázračne chytá Drobný, z následného centra a po priklepnutí lopty hlavou od Badstubera sa už ale Ivica nemýli a zvyšuje skóre.
85min - slabú strelu Müllera chytá brankár Drobný.
87min - hostia striedajú. Odchádza Son a prichádza Elia.
90+1min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Derby Severu proti Juhu sme zvládli naozaj bravúrne, hosťom sme nedali žiadnu šancu a vyhrali sme presvedčivo v pomere 5 : 0. O víťazstve sa rozhodlo prakticky už v 1.polčase, keď sme si pohodlne vytvorili 3 gólový náskok po hlavičke van Buytena a dvoch nádherných individuálnych akciách, keď sa v prvom prípade presadil Ribéry a v druhom Robben. Aj v 2.polčase sme pokračovali v dobrom výkone a výsledok sme ešte prikrášlili. Gólovo sa konečne presadil Mario Gomez a len 9min na ihrisku stačilo Ivicovi Oličovi aby sa tiež zapísal do streleckej listiny. Obom druhopolčasovým strelcom tieto góly pomôžu zaiste aj psychicky. Dnes nás konečne potešila strelecká potencia, ale aj hra ktorou sme sa prezentovali smerom dopredu. Obrana ostala vďaka bezmocnosti hostí počas celého zápasu prakticky nepreverená. Za muža zápasu by som dnes vyhlásil opäť s veľkou chuťou hrajúceho Arjena Robbena, po ktorého centroch a priamych kopoch sme hrozili najvia, navyše pri 1.góle posadil krásny center na hlavu van Buytena a pri 3.góle ukázal svoje individuálne prednosti a pri zakončení neuveriteľný cit pre loptu. Po krásnom víťazstve, výborne naladení, odohráme ďalší zápas už v utorok 23/08/2011 o 20:45. Tentokrát to bude odveta 3.predkola Ligy majstrov. Cestujeme do Z
ürichu, kde na štadióne Letzigrund musíme potvrdiť resp. udržať 2 gólový náskok s 1.zápasu v Allianz Arene a tým aj potvrdiť postup. Samozrejme, nič iné ako postup si ani nedokážeme predstaviť a pripustiť.

Jupp Heynckes:
"Môžeme byť veľmi spokojní - s výsledkom a hlavne s našou hrou. Tím hral od začiatku, veľmi odhodlane. Čo ma teší predovšetkým, je to, že sme neinkasovali. To bol určite najlepší výkon sezóny. "

Arjen Robben: "Dnes nebol priestor pre zlepšenie. Ak chcete byť naozaj kritickí, potom môžeme povedať: Mali sme dať viac gólov. Ale s tým, ako sme dnes hrali futbal, môžeme byť veľmi spokojní. Cítil som sa trochu lepšie, ale stále ma chrbát trápi. V druhej polovici prišli ďalšie a ďalšie bolesti a tak bolo lepšie ísť dole. Ešte to trochu potrvá, kým to nezmizne úplne. "

Michael Oenning (HSV tréner): "Je to porážka, ktorá naozaj bolí. V priebehu zápasu sme nedokázali robiť už ani tie najjednoduchšie veci, to bolo hrozné. Bolo to neuveriteľne ťažké niečo proti Ribery a Robbenovi vymyslieť a v určitom okamihu sme stratili aj sebavedomie. "

Frank Arnesen (HSV športový riaditeľ): "Dnes som videl veľký FC Bayern Mníchov. Jedná sa o prvotriedny tím, proti ktorému musíme povedať, že sme nehrali dobre. Rovnako ako v Dortmunde aj dnes sme prehrali zaslúžene. Vedeli sme, že vylosovanie na začiatku je pre nás ťažké. Máme dôveru v hráčov a trénera a budeme robiť všetko pre to, aby to v najbližších zápasoch bolo lepšie. "