Prichádza Manuel Neuer - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Prichádza Manuel Neuer


     

Manuel Neuer

Špekuláciám ohľadne prestupu-neprestupu momentálne jedného z najlepších brankárov sveta je teda koniec. Manuel Neuer prestupuje od 1.7.2011 do nášho klubu. K podpisu zmluvy dôjde po návrate Manuela zo zrazu reprezentačného mužstva Nemecka, po kvalifikačných zápasoch.

Manuel podpíše zmluvu na 5 rokov, platnú od 1.7.2011 do 30.6.2016 a dostane na dres číslo 1.

Zdalo sa, že prestup sa naťahuje najmä kvôli FC Schalke 04. To sa muselo rozhodnúť medzi 2 neľahkými variantami. Bolo si síce vedomé, že nebude ľahké nájsť za Manuela náhradu, zároveň by však o rok (na toľko mal ešte Manuel v Schalke 04 zmluvu) prišla o veľký balík peňazí, kedže Manuel by ako voľný hráč mohol odísť zadarmo. Nakoniec asi urobilo vedenie Schalke 04 v danej situácii to najlepšie čo mohlo. Nakoľko nebolo ochotné preplatiť  brankárov Trappa, resp. Zielera, podarilo sa mu do svojich radov stiahnuť brankára zostupujúceho Frankfurtu Rafla Fährmanna (22), ktorý už v tomto klube pôsobil v rokoch 2003-2009.

Apropó keď už sme hovorili o peniazoch. Do klubovej pokladnice Schalke 04 poputuje 18 miliónov eur okamžite a ďalších 7 miliónov v závislosti na úspechoch Bayernu v nasledujúcich sezónach.

Čo hovoria na prestup:

Manuel Neuer: "Veľmi sa teším na veľkolepú výzvu ktorá sa volá FC Bayern. Veľa spoluhráčov z reprezentácie sa teraz stane mojimi spoluhráčmi v Mníchove. To mi určite uľahčí príchod a na zmenu si zvyknem veľmi rýchlo."

Karl-Heinz Rummenigge: „FC Bayern je velmi šťastný, že podpisom Manuela Neuera získava do bránky nielen reprezentačného brankára, ale tiež jedného z najlepších brankárov sveta."

Stručná charakteristika:


dátum narodenia/miesto:  27.marec 1986/Gelsenkirchen/Nemecko
výška/váha: 193cm/ 90kg
rodinný stav: slobodný
doterajšie kluby: FC Schalke 04 - odchovanec
Najväčšie úspechy: 2009 Majster Európy U21, 2010 MS-3.miesto, 2011 víťaz Nemeckého pohára
Iné: futbal začal hrať ako 2-ročný, svoj prvý zápas odohral 3.marca 1991, 24 dní pre svojimi piatymi narodeninami.

Fotogaléria:

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist