osnatel-Arena Osnabrück

Schwarz-Weiß Rehden - FC Bayern

0
: 5 (0 : 2)

Na zápas 1.kola Nemeckého pohára proti štvrtoligovému Rehdenu nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Alaba - Schweinsteiger - Müller, Kroos, Shaqiri, Robben - Mandžukič.

8min - po Müllerovom centri zakončuje hlavou Kroos.
13min - M
üllerovi nesadne strela a tak letí nad bránku.
15min - prízemná strela Kroosa končí v náručí brankára Mandiča.
17min - M
üllerov center boxuje brankár Mandič do bezpečia.
18min -
0 : 1 po trme-vrme v šestnástke tečuje Robbenovu strelu Shaqiri do bránky.
28min - hlavičku Mandžukiča chytá domáci brankár. Na opačnej strane Neumannov pokus o prelobovanie Neuera končí tesne vedľa.
30min - Robbenov strelecký pokus spoza šestnástky zastavuje tyč domácej bránky.
35min- Chaib vidí ŽK za konflikt s Alabom.
37min - Robbenova strela končí tesne vedľa bránky.
45min -
0 : 2 Rafinha odcentruje na hlavu Müllera a Thomas gólom do šatne zvyšuje skóre.

48min - Shaqiri vidí ŽK.
56min - po centri Shaqiriho zakončuje Mandžukič hlavou, domáci brankár vyráža loptu tesne nad bránku. Po následnom rohovom kope hlavičkuje M
üller do brvna domácej bránky.
58min - M
üller fauluje Heyken a píska sa penalta.
59min -
0 : 3 sám faulovaný Müller penaltu bezpečne premení.
61min - na Alabov center nedosiahne Mandžukič. Schweinsteigera strieda Kirchhoff.
64min -
0 : 4 Müller posiela center Robbena do domácej bránky.
65min - Chaiba strieda Winkelmann.
68min - Danteho strieda Boateng.
71min - domáci brankár chytí gólovku M
üllera.
72min - Neumanna strieda Kifuta.
74min - Arend v dobrej pozícii tesne míňa našu bránku. Na opačnej strane sa Robben pokúša z polovice ihriska prelobovať brankára Mandiča. Lopta končí tesne nad bránkou.
80min - domáci brankár vyráža hlavičku Mandžukiča.
81min - Kroosa strieda Martínez. Rabben sa preštrikuje domácou obranou, ale jeho slabú strelu brankár Mandič vyráža.
82min - ŽK pre Arenda za odkopnutie lopty po odpískaní. Nariadený priamy kop posiela M
üller hlavou tesne vedľa bránky.
86min - Robben si kľučkou posadí obrancu, jeho gólovú strelu ale zákrokom večera vyráža domáci brankár Mandič vedľa bránky.
88min -
0 : 5 Müller nezištne prihráva Robbenovi a ten obstrelí domáceho brankára.
89min - Artmanna strieda Krogemann.
90+1min - koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Zápasy pohára sú vždy nebezpečné. Sme spokojní, že sme postúpili. Ja viem, že som v klube, kde musíme vždy zvíťaziť. Toto je normálne. Ľudia chcú viac. Súhlasím s týmto tlakom. Sme spolu len sedem týždňov a ešte je veľa čo zlepšiť."

Arjen Robben: "Amatéri hrali naozaj dobre a ukázali všetko čo vedia. Boli však veľmi defenzívni. To je vždy ťažké. Musíte streliť prvý gól. Potom je to jednoduchšie. Tešíme sa na novú sezónu. Dúfajme, že budeme ešte robiť pár krokov vpred."

Thomas Müller: "Celkovo to bolo celkom dobré, nedostali sme gól. Sme spokojní aj s 5 : 0 a ja som rád, že som sa o to trochu pričinil. To je moja práca. Sme v dobrej kondícii a na dobrej ceste."

Predrag Uzelac (tréner BSV SW Rehden): "V 1.polčase sme hrali dobre. Urobili sme malé chyby, po ktorých ale Bayern strelil góly. To je to, čo robí jeho silu. Celkovo som veľmi spokojný, najmä s 1.polčasom. Bola to skvelá skúsenosť hrať proti najlepším tímu a najlepšiemu trénerovi na svete."

Kevin Artmann (kapitán BSV SW Rehden):
"Ako futbalista, mali by ste byť po porážke 0 : 5 smutný. Ale ak prehráte s aktuálnym držiteľom tripple, výsledok je v poriadku. Samozrejme, že je nesmierne ťažké hrať proti Bayernu. Chceli sme ukázať nejaké akcie s našimi schopnosťami a myslím, že sa nám to podarilo."