Rozhovor Müller - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Müller exkluzívne.

"Jednoducho hrať našu hru..."
21/08/2013

Svojou precíznou prihrávkou Mariovi Mandžukičovi má veľký podiel na víťazstve vo Frankfurte, ale aj inak prejavil tento reprezentant svoju spokojnosť s pokrokmi, ktoré ukázal FC Bayern po svojom úvodnom víťazstve nad Gladbachom. "Hrali sme na nulu a nedovolili sme súperovi veľa protiútokov", vyjadril svoj názor Müller v exkluzívnom rozhovore pre portál fcbayern.de. V tréningovom centre profíkov sa rozhovoril tento 23-ročný hráč o nadchádzajúcich úlohách, o svojej hre pod Pepom Guardiolom, aj o jednom klubovom rekorde.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Thomasom Müllerom:

fcbayern.de:
Haló Thomas! V sobotu ste dosiahli s klubom jeden rekord: 27 zápasov v rade v najvyššej lige bez prehry. Hovorí sa o tom?
Thomas Müller: "V mužstve to registrujeme a samozrejme, že sa z toho tešíme. V prvom rade však šlo vo Frankfurte o zisk troch bodov, tie sme chceli mať za každú cenu."

fcbayern.de: Najlepší výkon v lige je však 36 zápasov...
Thomas Müller: "Tak to máme pred sebou ešte zopár partií (smiech). Prirodzene, že chceme vyhrať každý zápas, no futbal sa dá ťažko naplánovať."

fcbayern.de: Ako hodnotíš víťazstvo vo Frankfurte? Zaslúžený úspech?
Thomas Müller: "Frankfurt sa bránil poriadne, veď to bolo vidieť. Nebola to pre nás žiadna prechádzka, no po reprezentačnej prestávke ťažký zápas. Vynaložili sme veľmi veľa úsilia. Súper mal riadne šance, no v konečnom dôsledku to bolo jednostranné víťazstvo v náš prospech. Jednoznačne sme boli lepším mužstvom."

fcbayern.de: A istotne to bolo i o stupeň lepšie než v prvom zápase. Čo sa vylepšilo oproti zápasu proti Gladbachu?
Thomas Müller: "Hrali sme na nulu a povolili sme súperovi len málo kontier. Presne o tom sme debatovali v týždni, teraz to bolo zjavne lepšie. Mali sme viac kontroly nad loptou. A mali sme väčšiu kontrolu a prevahu na ihrisku."

fcbayern.de: Čo budete musieť predovšetkým zdokonaliť?
Thomas Muller: "V útoku môžeme byť kreatívnejší a máme i rôzne ďalšie možnosti. Dávať góly. Preto sa v najbližších týždňoch zameriame na defenzívu."

fcbayern.de:
Do akej hĺbky si musel ty zmeniť svoju hru teraz za Guardiolu?
Thomas Müller: "Ani veľmi nie. Pep Guardiola skôr zmenil trocha taktiku celého mužstva, individuálne ani veľmi nie. Každý hráč má svoje slabé a silné stránky. Keď hrá Arjen na pravom krídle, robí iné veci a inak, ako ja, keď hrám vpravo. Predovšetkým musíme zvládať svoje štrukturálne úlohy v defenzíve. Pozície je potrebné udržať v rôznych konšteláciách a situáciách. O to ide."

fcbayern.de: Môže Guardiola tvoju hru ešte viac obohatiť o iné varianty?
Thomas Müller: "Na tréningoch momentálne nepracujeme na individuálnych zmenách jednotlivých hráčov. Skôr staviame na taktike manšaftu, dať jej nové smerovanie a nové cesty a získať si, vybudovať si, ako mužstvo, viac dominantnosti. Tým sa automaticky zlepšuje i každý hráč individuálne."

fcbayern.de: Večer pred domácim zápasom, ako napr. proti Gladbachu, môžete teraz za Guardiolu spať doma. Aké to bolo pre teba?
Thomas Müller: "Veľmi príjemné. Doma sa predsa len spí najlepšie. A pokiaľ budeme vyhrávať, dovtedy to tak istotne i zostane. Všetkým nám to veľmi vyhovuje."

fcbayern.de: V lete prišli do FC Bayern nové posily: Thiago, Mario Götze a Jan Kirchhoff. Aký je tvoj prvý dojem z nich?
Thomas Müller: "Prinášajú so sebou skutočne veľkú kvalitu. O Mariovi a Thiagovi vari ani nemusíme hovoriť. Obaja už na vysokej úrovni ukázali, čo dokážu. No i Jan je veľmi talentovaný a bude posilou v obrane."

fcbayern.de: Žiadne medzinárodné zápasy, žiadne testy: V pokoji môžete celý týždeň trénovať. Aké dôležité je to v počiatočnej fáze sezóny?
Thomas Müller: "Keď si pomyslíme, že do Vianoc budeme mať skoro samé "anglické" týždne, tak si určite môžeme trocha "odfúknuť" a predýchať to. A od soboty musíme jednoducho hrať svoju hru a vyhrávať zápasy."

fcbayern.de: Bude to bavorsko - franské derby proti Norimbergu. Aký zápas očakávaš?
Thomas Müller: "Doma sme väčšinou proti Norimbergu dopadli dobre. V tom by sme chceli, prirodzene, pokračovať. Norimberčania sú silní v hlavičkových súbojoch a veľmi angažovaní  na ihrisku. Musíme s nimi držať krok. Technicky a takticky máme proti nim navrch, no toto musíme preniesť i na ihrisko."

fcbayern.de: Pozrime sa i trocha ďalej dopredu: koncom augusta sa stretnete v Prahe s Chelseou v boji o Super Cup...
Thomas Müller: "Máme s nimi ešte nevyrovnaný "malý" účet, keďže sa to prehraté finále v Lige majstrov, žiaľ, nedá len tak zabudnúť. Do finále o Super Cup sa človek nedostane tak často, preto chceme tento titul získať silou-mocou, za každú cenu."

fcbayern.de: Nie len vy ste vykročili do sezóny úspešne. I vaše druhé mužstvo vyhráva jeden zápas za druhým. Ty sám si vyšiel z tejto liahne. Sleduješ tamojší vývoj?
Thomas Müller: "Sledujem. Chlapci často u nás špehujú, chodia za nami a odráža sa to i na výkonoch: skvalitnili sa. V ostatnom roku to u nich veľmi nefungovalo, teraz pochodujú priamo a správnym smerom. Osem víťazstiev v ôsmych zápasoch! To je vskutku pôsobivé."

fcbayern.de: Rád sa porozprávaš, ak ťa osloví niektorý z talentov?
Thomas Müller: "Prirodzene, že svojim prístupom sa snažím chlapcov upokojiť a zmierniť to napätie, aby nemali nijaké zábrany. Ak majú akúkoľvek otázku rád odpoviem a poradím, ale i ukážem, ako na to.  Najdôležitejšie je, že sú dobrými futbalistami. To ostatné sa už poddá a samé vyjasní."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist