Telekom Cup 2014 - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Telekom Cup 2014...

25/07/2014

Naši chlapci sa cez nasledujúci víkend zúčastnia Telekom Cupu 2014 v Hamburgu, na ktorom budú obhajovať minuloročné prvenstvo. Turnaja sa okrem nás zúčastnia domáci Hamburger SV, Borussia Mönchengladbach a VfL Wolfsburg. V semifinále sa stretnú Hamburger SV a VfL Wolfsburg (sobota 18:30) a naši chlapci nastúpia na večerný zápas (20:30) proti svojmu minuloročnému finálovému súperovi Borussii Mönchengladbach. Zápasy sa hrajú na 2x30 minút.

26/07/2014 - 18:30
1.semifinále
Hamburger SV - VfL Wolfsburg 0 : 0 (0 : 0), 5 : 6 po penaltách
penaltový rozstrel: van der Vaart 1 : 0, Naldo 1 : 1, Djourou 2 : 1, Jung 2 : 2, Stieber 3 : 2, Hunt 3 : 3, Jiráček 4 : 3, Arnold 4 : 4, Iličevič 5 : 4, Vieirinha 5 : 5, Demirbay K. (nedal), Malanda 5 : 6

2.semifinále - 20:30
FC Bayern - Borussia Mönchengladbach 2 : 2 (1 : 0), 5 : 4 po penaltách
góly: Lewandowski (29.), Ribéry (34.) - Kruse (42. z 11m a 60.)
penaltový rozstrel: Lewandowski

FC Bayern: Starke - Martínez, Badstuber, Alaba - Rafinha, Pizarro (35. Hojbjerg), Rode, Gaudino, Bernat - Ribéry (40. L. Scholl) - Lewandowski
Borussia Mönchengladbach: Blaswich - Korb, Schulz, Dominguez, Wendt - Dahoud, Nordtveit - Hahn, Raffael, Traoré - Kruse
Rozhodca: Gagelmann (Bremen)
Žlté karty: - / -

8min - Lewandowského hlavička tesne minie bránku.
15min - na Starke sa sám rúti Traóre, Starke loptu po jeho zakončení vyráža
20min - Ribéryho center Pizarro zle trafí a tak nezakončí presne.
24min - Starke zachraňuje po dobrej strele hráča Gladbachu.
29min -
1 : 0 Lewandowski sa pohrá s obrancom hostí a potom krásnym lobom prehodí brankára Blaswicha.
30min - koniec 1.polčasu

34min -
2 : 0  Ribéry obíde Schulza a prestrelí brankára Blaswicha.
42min -
2 : 1 po ruke Badstubera, Kruse bezpečne premieňa nariadenú penaltu.
57min - Starke boxuje center Traóreho.
58min -
2 : 2 Martínez fauluje Hahna a nariadenú penaltu opäť Kruse bezpečne premieňa.
60min - koniec riadnej hracej doby

penaltový rozstrel: Lewandowski 1 : 0, Nordtveit 1 : 1, Alaba 2 : 1, Raffael 2 : 2, Badstuber 3 : 2, Hahn 3 : 3, Rafinha (nedal), Kruse (3 : 4), Hojbjerg (4 : 4), Wendt (nedal), Martínez (5 : 4), Korb (nedal)

27/07/2014
zápas o 3.
miesto - 16:30
Hamburger SV - Borussia Mönchengladbach 3 : 1 (2 : 1)
góly:
Zoua (3.), van der Vaart (21.), Demirbay (53.) - Raffael (4.)

finále - 18:15
VfL Wolfsburg - FC Bayern 0 : 3 (0 : 3)
góly: Lewandowski (4. a 20.), Rode (15.)

FC Bayern: Starke - Martinez, Badstuber (34. Rafinha), Alaba - Hojbjerg, Gaudino, Rode (56. T. Schweinsteiger), Bernat (37. Contento) - Pizarro - Lewandowski (55. T. Schweinsteiger), Ribéry (56. Oikonomou)
VfL Wolfsburg: Grün - Jung, Naldo (31. Klose), Knoche, Rodriguez - Medojevic (31. Malanda), Klich (44. Seguin) - Perisic (21. Caligiuri), Arnold (31. Hunt), Vieirinha - Scheidhauer

4min -
0 : 1 Ribéry sa "povykrúca" Nalda, odcentruje a Lewandowski hlavou perfektne a nechytateľne zakončí.
6min - po Rodríguezovom centri nepresne zakončí
Scheidhauer.
15min -
0 : 2 po rýchlom rozohraní priameho kopu si Rode vymení loptu s Pizarrom, ktorý mu ju krásnou pätičkou vráti a Sebastian obstrelí brankára a svojim prvým gólom v našom drese si otvára strelecký účet.
18min - Arnold padá v šestnástke po súboji s Badstuberom, penalta sa ale nepíska. Z následného protiútoku sa dostane do šance Lewandowski, brankár Grün je ale pri lopte skôr.
20min - Hojbjerg prihráva Lewandowskému, ktorý si loptu spracuje a nádhernom strelou spoza šestnástky obstrelí brankára Grüna.

44min - Alabov priamy kop letí vysoko nad bránku.
45min - strelu Caligiuriho chytá brankár Starke.
55min - Ribéryho po rýchlom protiútoku strelou tesne minie bránku.
57min - Malandova strela letí vedľa bránky.
59min - po chybnej rozohrávke našich, sa do zakončenia dostáva Hunt, minie ale prázdnu bránku.