18:30

FC Bayern -
FC Schalke 04

5 : 1 (4 : 0)

Na domáci zápas 23.kola Bundesligy proti Königsblauen nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Martínez, Dante, Alaba - Kroos, Schweinsteiger - Robben, Götze, Thiago - Mandžukič.

2min - Robbenovu strelu zblokuje Kevin-Prince Boateng.
3min -
1 : 0 Alabov priamy kop tečuje Neustädter hlavou za chrbát vlastného brankára Fährmanna.
15min -
2 : 0 Mandžukič vysúva Robbena a ten sa sám zoči-voči brnakárovi hostí nepomýli.
24min -
3 : 0 po Alabovom priamom kope Mandžukič hlavou nechytateľne zakončí.
28min -
4 : 0 Robben vnikne do šestnástky a obstrelí brankára Fährmanna. Hostia striedajú Goretzku za Fuchsa.
31min - Roobenov priamy kop zastavuje múr hostí a následná dorážka Kroosa končí v náručí brankára hostí.
38min - po krásnej akcii na jeden dotyk zakončuje Mandžukič iba do nôh brankára
Fährmanna.
40min - Alaba prihráva Mandžukičovi, jeho zakončenie ale zblokuje Matip.
41min - Danteho po rohovom kope letí nad bránku.
42min - ŽK pre Thiaga za faul na Farfána.
43min - Fuchsovu strelu vyráža Manuel Neuer na roh.
44min - Manuel Neuer vyráža gólovú strelu
Höwedesa.
45min - koniec 1.polčasu.

60min - nepresné zakončenie Draxlera vedľa našej bránky.
64min -
4 : 1 po rohovom kope hostí prekonáva Rafinha vlastným gólom Manuela Neuera.
65min - Mandžukičovu gólovú hlavičku vyráža brankár
Fährmann.
68min - Robben prihráva Schweinsteigerovi a jeho gólovú strelu vyráža brankár
Fährmann.
69min - brankár
Fährmann si poradí so strelami Götzeho aj Mandžukiča.
70min - po centri Alabu zachraňuje pred Robbenom Matip. Götzeho strieda Pizarro.
76min -
Papadopoulos fauluje v šestnástke Mandžukiča, ktorý sa sám rúti na Fährmanna a tak vidí červenú kartu a nasleduje penalta.
77min -
5 : 1 pred zahrávaním penalty naprv vystrieda Schweinsteigera Højbjerg, aby následne Arjen Robben nechytateľne premení nariadenú penaltu a dokonáva svoj dnešný hattrick.
78min - hostia striedajú. Z ihriska odchádza Draxler a prichádza Hoogland.
81min - strelecký pokus Kroosa tečuje spoza šestnástky tečuje obrana hostí na roh.
83min - hattrickového strela Robbena strieda Contento.
85min - Mandžukičovu gólovú strelu vyráža brankár
Fährmann.
90min - Manuel Neuer chytá hlavičku Matipa.
90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola:
"Náš rytmus a náš výkon v prvom polčase boli veľmi dobré. Gratulujem môjmu tímu. Teraz máme o bod väčší náskok ako minulý týždeň a obhajoba nemeckého titulu je opäť bližšie."

Arjen Robben: "Kompliment nášmu tímu. V súčasnej dobe to bola sranda. Hrali sme s takou vášňou. Bol to jeden z najlepších polčasov, ktoré som kedy zažil, odkedy som v Bayerne. S tak veľkou rýchlosťou a s takou agresiou. Schalke sa nesmie dostať do hry. Musíme zostať v rytme pre veľké hry, ktoré nás ešte čakajú."

Jens Keller (tréner Schalke 04): "Bola to katastrofálna prvá polovica, katastrofálna. Zrútili sme sa. Po dva a pol minúte dostaneme gól. Báli sme sa a nič z toho, čo sme si dohodli sme nerealizovali. Môžeme sa len ospravedlniť fanúšikom. V druhej polovici sme mali viac odvahy. Môžete tu prehrať, ale nie takto."

Benedikt Höwedes (kapitán Schalke 04): "Horšie je, že nehráme tak, ako v prvej polovici roka. Toto bolo veľmi trápne. Ospravedlňujem sa fanúšikom, ktorí sa na to museli pozerať. V druhom polčase sme ukázali morálku, bojovali sme, mali niekoľko šancí a strelili gól. Ale potom prišla opäť individuálna chyba."