Allianz Arena M
ünchen

FC Bayern - Eintracht Frankfurt

4 : 1 (1 : 1)

V 14.kole Bundesligy sme na domácom štadióne zdolali tabuľkového suseda Eintracht Frankfurt. Po remízovom prvom polčase s výsledkom 1  :1, sme si zlepšeným výkonom po prestávke zabezpečili 3 body po víťazstve 4 : 1. 2 góly zaznamenal netradičný strelec Anatoliy Tymoshchuk. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Breno, van Buyten , Lahm - Kroos, Tymoshchuk - Ribéry, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

3min - Kroosova strela z 20 metrov mieri vedľa bránky.
9min - Schweinsteigerovu strelu brankár hostí Nikolov iba vyráža pred seba a Gomez dáva gól, ale radosť je predčasná, postranný rozhodca odmával Gomezovi offside.
13min - obrovská chyba van Buytena, keď míňa centrovanú loptu, našťastie osamotený Gekas pred vybiehajúcim Buttom robí ešte kľučku, ktorá ho vyvedie z rytmu a tak triafa iba Brena na bránkovej čiare.
17min - Lahmov center posiela Gomez hlavou tesne vedľa
20min - hlavný rozhodca píska Ribérymu faul, ten sa cíti ukrivdený a odkopáva loptu za čo vidí ŽK.
28min - Butt reflexívne vyráža Gekasov pokus, ale vzrušenie je zbytočné, Gekas je v offside.
29min -
0 : 1 Po Müllerovej prihrávke Tymoshchuk obstreluje obranu aj brankára hostí.
33min -
1 : 1 opäť chyba van Buytena, ktorý podbieha center Hellera, Gekas posiela hlavou loptu na Butta, ten ju z námahou vytlačí na tyč, ale aj odrazenu loptu si dobehne Gekas a tentoraz sa už nemýli.
37min - po zlej rozohrávke hostí posiela Ribéry loptu na M
üllera a ten osamotený pred brankárom posiela loptu vedľa bránky Nikolova.
40min - Tymoshchuk hlavou vysúva za obranu hostí van Buytena, ale ten triafa iba dobiehajúceho obrancu.
41min - Pranjičov priamy kop a van Buytenova hlavička nad bránu.
42min - Ribéryho dobrú strelu odvracia "všade bol" Gekas na roh.
44min - Schweinsteiger hľadá prihrávkou za obranu Gomeza, ale ten si loptu spracuje rukou.
45min - Schweinsteigerova strela iba do obrancu hostí, následne hlavný rozhodca ukončí 1.polčas.

46min - aj van Gaal videl van Buytenove chyby a tak ho po prestávke strieda za Demichelisa.
47min - po Schweinsteigerovom vysunutí triafa Gomez loptu tesne vedľa bránky hostí.
53min - Ribéryho center a Gomezova hlavička v ťažkej pozícii nad bránku.
59min -
2 : 1 Kroosovu strelu z diaľky vyráža brankár Nikolov a Müller po kľučke na Nikolova z otočky strieľa svoj 3 tohto sezónny gól.
61min -
3 : 1 gól ako cez kopirák, tentoraz Ribéryho strelu vyráža Nikolov iba na nohu Gomeza a ten ako sa stalo v tejto sezóne dobrým zvykom, nezaváha a strieľa svoj 9 tohto sezónny gól.
62min - Hostia striedajú, čech Martin Fenin za Kittela.
65min - Schweinsteigera strieda navrátilec do tímu Mark van Bommel. V 60.minúte bol Schweinteiger dlhšie ošetrovaný, takže ostáva len veriť že to nie je nič vážne a Bastian bude v poriadku.
69min - Tymoshchukov strelecký pokus iba do obracu hostí.
74min - Vasoskiho nebezpečnú strelu vytláča Butt nad brvno našej bránky.
76min - po Kroosovom rohovom kope, van Bommelova strela nad bránku Nikolova.
81min - Demichelis strieľa gól, ale postranný rozhodca odmáva offside.
82min - druhé striedanie hostí. Caio na miesto Meiera.
83min - Jungova strela nad bránku Butta.
84min - Feninovu peknú strelu vytláča Butt ešte krajším zákrokom na roh.
85min - Gomez sa po van Bommelovej prihrávke vyhne offsideovej pasci ale triafa iba brankára Nikolova.
87min - posledné striedanie hostí. Halila Altintopa strieda Amanatidis.
88min -
4 : 1 po Ribéryho prihrávke posiela Tymoshchuk loptu vedľa bezmocného brankára Nikolova.
90min - hlavný rozhodca bez nadstaveného času končí dnešné stretnutie.

Dnešný zápas sme teda zvládli a do tabuľky si pripisujeme dôležité 3 body. Po nie veľmi presvedčivom výkone v prvom polčase, sme v polčase druhom nastúpili s väčším odhodlaním, zamkli sme súpera na jeho polovici, nepúšťali sme ho do rýchlych protiútokov a čo bolo najdôležitejšie premenili sme gólové príležitosti. Dobrý výkon podali najmä Schweinsteiger, Gomez a strelec 2 gólov Tymoshchuk. Aj na Franckovi Ribérym bolo vidno, že sa do toho po zranení už dostáva a verme, že čoskoro bude opäť veľkou oporou. Naopak výkonom sklamal Daniel van Buyten, čo si všimol aj tréner van Gaal a v polčasovej prestávke ho vystriedal. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví v sobotu 04/12/2010, kedy pocestuje do Gelsenkirchenu, kde v miestnej Veltins Arena zohrá o 18:30, zápas s odvekým rivalom FC Schalke 04. Aj keď sa Schalke v tejto sezóne nedarí, donedávna bol na poslednej priečke tabuľky a dnes dokonca utpel na ihrisku 1. FC Kaiserslautern debakel 5 : 0 , určite nás kvôli vzájomnej rivalite nečaká ľahký zápas. Verme však, že dokážene nadviazať na dnešný výkon a zabodujeme naplno.