15:30

Benteler Arena Paderborn

SC Paderborn 07 - FC Bayern

0 : 6 (0 : 2)

Po nie príliš vydarenom zápase proti Shakhtaru Donetsk sme vycestovali na zápas 22.kola do Paderbornu. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat - Alonso, Alaba - Robben, Müller, Ribéry - Lewandowski.

15min - krížna strela Mehu letí vedľa bránky.

23min -  0 : 1 Robben prehodí loptu na Lewandowského, ktorý sa vyhne offsidovej pasci a loptu posiela chladnokrvne medzi nohy domáceho brankára.

31min - Robbena zachytí v dobrej pozícii offside.

37min -  0 : 2 krížna prihrávka Müllera prejde až k Ribérymu, ten ju vracia pred bránku na Lewandowského, ktorý ju ja napriek tomu že je tiesnený, šikovne tečuje do bránky.

39min - Kachungova strela letí vedľa našej bránky.

40min - strela Ruppa končí v rukách Manuela Neuera.

43min - Robbenova prízemná strela končí tesne vedľa bránky.

49min - Kachungovu strelu tečuje Badstuber na roh.

53min - Meha sa neúspešne pokúša prelobovať Manuela Neuera.

59min - Kachungu strieda Lakič.

62min -  0 : 3 Robbena fauluje v šestnástke Hartherz za čo vidí ČK a nariadenú penaltu bezpečne premieňa sám faulovaný Robben.

71min - Bakalorza strieda Pepič.

72min -  0 : 4 kapitán domácich Hünemeier pri obrannom zákroku odhlavičkuje loptu iba k Robbenovi, ktorý ju sklepne pre Ribéryho a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.

73min - Alonsa strieda Rode.

75min - Rafinhu strieda Weiser.

76min - Mehova strela letí nad bránku.

78min -  0 : 5 Rode centrom za obranu vysúva Weisera, ktorý s veľkým prehľadom prelobuje domáceho brankára Kruseho a strieľa svoj prvý bundesligový gól. Následne strieda Bernata Dante.

80min - po rohovom kope Robbena sa o zakončenie s prvej neúspešne pokúša Ribéry.

82min - držanie lopty 28%-72% v náš prospech.

86min -  0 : 6 Ribéry kľučkami vycvičí domácu obranu, prihráva pred bránku a Robben strieľa svoj druhý gól v tomto zápase.

87min - priamy kop Mehu končí v náručí Manuela Neuera.

90min - hlavným rozhodca Dankert odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Hrali sme s veľkou vážnosťou a sotva sme dovolili nejaké príležitostí. Je ťažké hrať proti týmto tímom. Predpovedal som, že Paderborn sa zachráni v Bundeslige. Teraz som si istý."

Robert Lewandowski: "Po Lige majstrov počas týždňa, sme vedeli, že musíme hrať naozaj dobre. Sme spokojní. Je to pekné, keď strelíte jeden alebo dva góly. V druhej polovici som chcel streliť ešte jeden."

Arjen Robben: "Penalta bola darom od Thomasa. Hovorili sme o tom pred zápasom. Basti povedal: Nachádzaš sa v tabuľke strelcov v popredí, keď bude penalta, musíš ísť ty. To je to, čo si Thomas pamätal a ponúkol mi penaltu. Rád by som sa Thoamsovi poďakoval."

André Breitenreiter (tréner SC Paderborn): "Penalta bola pre nás rozhodujúcou situáciou. Potom sme sa už nemohli brániť proti tímu, ktorý drží tak dobre loptu. Hrali sme proti najlepšiemu tímu na svete, s najlepším trénerom na svete."