Veltins-Arena Gelsenkirchen

FC Schalke 04 - FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na šláger proti odvekému rivalovi nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Kroos, Müller, Robben - Mandžukič.

6min - strela Farfána asi z 20 metrov nenarobí Neuerovi žiadne problémy.
10min - Kroos sa dostáva do dobrej príležitosti, pri lopte je ale skôr brankár Unnerstall.
25min - Mandžukič hlavička letí vo výbornej pozícii tesne nad bránku.
39min - strelu Farfána bravúrne zneškodní Manuel Neuer.
43min - s príležitosťou Fuchsa si Neuer bezpečne poradí.

53min - po centri Badstubera chýbajú hlavičke Müllera centimetre.
56min -
0 : 1 Toni Kroos si narazí loptu s Thomasom Müllerom a po zemi obstreluje brankára Unnerstalla.
58min -
0 : 2 Thomas Müller najprv nasadí jasle Fuchovi a následne cez 2 obrancov obstrelí domáceho brankára.
60min - lopta z Müllerovej kopačky tesne míňa domácu bránku.
62min - domáci dvojnásobne striedajú. Odchádzajú Holtbyho a Draxler a prichádzajú Affelay a Barnetta.
66min - Robbenovi sa nepodarí v dobrej pozícii prelobovať brankára Unnerstalla.
70min - Odchádza MAndžukič a prichádza Martínez.
76min - Fuchs vidí ŽK.
77min - po Robbenovom priamom kope a teči Martíneza, lopta tesne míňa bránku.
78min - domáceho Jonesa strieda Höger.
79min - Matip vidí ŽK.
81min - s Farfánovou strelou z 20 metrov si poradí Manuel Neuer.
83min - Robbena strieda Shaqiri.
89min - Schweinsteigera strieda Tymoshchuk.
90min - Huntelaar v dobrej pozícii trafí iba bočnú sieť.

Jupp Heynckes: "Videli sme veľmi intenzívnu hru oboch tímov, najmä v 1.polčase. V 2.polčase sme už hrali svoju hru veľmi sebaisto a nakoniec sme si zaslúžili vyhrať. Je potešiteľné, že sme teraz päť bodov pred Dortmundom, ale liga je maratón 34 kôl."

Philipp Lahm: "Štyri zápasy, štyri víťazstvá, takže môžeme byť veľmi spokojní. Musíme nad zápasom získať kontrolu a to sme dnes urobili. Potom je veľmi ťažké poraziť nás."

Manuel Neuer: "V 1.polčase sme hrali ťažkopádne. Najmä posledných pätnásť minút pred polčasom bolo Schalke lepšie. Našťastie sme udržali stav 0 : 0. V 2.polčase sme boli jasne lepším tímom, Schalke nemalo tak veľký tlak a my sme hrali našu hru. Teraz sme začali dobrú sériu, ale treba ju udržať a zostať v rytme. "

Thomas Müller: "Snažili sme sa pracovať veľmi sústredene. 20 minút pred polčasom sme nehrali dobre. Po polčase to už bolo iné a prinieslo to svoje ovocie. Celkovo si myslím, že je to produkt práce, ktorú sme robili v príprave. Celý tím sa zlepšil oproti predchádzajúcemu roku. Zatiaľ to funguje celkom dobre, a tak chceme ísť ďalej. Cítím se veľmi dobre po fyzickéj stránke. Každý, kto ten zápas videl, tak velmi dobre vie, že góly nedávam až tak často. V tejto chvíli mám ale čistú hlavu a veľmi rýchle dokážem zabudnúť na nepodarené akcie. Na začiatku 2.polčasu som napríklad dostal veľa lôpt a môžem poďakovať spoluhráčom za to, že ma dostali do hry, aj keď sa mi úplne nedarilo."

Benedikt Höwedes (kapitán FC Schalke 04):
"Nesmieme zabúdať, že sme hrali proti Bayernu Mníchov, ktorý je jedným z najlepších tímov v Európe. Bolo to pre nás nesmierne ťažké. Ich víťazstvo je vzhľadom k 2.polčasu v poriadku."

Jermaine Jones (Schalke 04): "Ukázali sme v 1.polčase dobrú hru. V 2.polčase sme urobili individuálne chyby a keď ich robíte proti Bayernu, bude potrestaný a to bol práve dnešný prípad."